میناب- حوزه هرمزگان - کشور و جهان

در پنجمین روز از هفته  دولت پنج پروژه عمرانی، با حضور فرماندار میناب و مدیران دستگا ه ها ی اجرایی این شهرستان  در بخش بندزرک به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلیا نیوز،طرح هادی روستای کنارترش با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 600 میلیون ریال به عنوان پروژه شاخص در این بخش بندزرک بهره برداری شد.

امید ذاکری خواهان بخشدار بخش بندزرک در گفت و گو با خبرنگاران اعتبار پروژه های افتتاح شده در این بخش را چهار میلیارد و 30 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: ساختمان دهیاری کنارترش با اعتبار 350 میلیون ریال، دهیاری کولغ کاشی با اعتبار 340 میلیون ریال، خانه بهداشت روستای چهکار با اعتبار 370 میلیون ریال، خانه بهداشت سنگکی با اعبتار 370 میلیون ریال از طرح هایی است که هفته دولت در بندزرک به بهره برداری رسید.

بندزرک با 40هزار نفر جمعیت در سال ۱۳۸۸ از دهستان به بخش ارتقاء پیدا کرد و هم اکنون دارای دو دهستان بندزرک به مرکزیت بندزرک کهنه و دهستان کرگان به مرکزیت کرگان است.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم شهریور ۱۳۹۱ساعت 16:7  توسط ایلیا  | 

میناب - خبرگزاری مهر: مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان یبان داشت: در شهرستان میناب زمینه توسعه و گسترش کار فرهنگی و مذهبی فراهم است.

حجت الاسلام سید شکرالله زندوی در گفتگو با خبرنگارمهر، با بیان اینکه تمام تغییر و تحولات درسطوح مدیریتی با هدف ایجاد انگیزه بیشتر و انتقال تجریبات انجام می گیرد اظهارداشت: امید است که با تغییر صورت گرفته در سطح مدیریت اداره شهرستان میناب شاهد رشد و شکوفایی بیشتر و گسترش فعالیت ها باشیم.

زندوی با اشاره به تجربیات حاصله در زمینه شناخت نیرو های سازمان افزود:به نظر می رسد نیروی جدید معرفی شده در شهرستان بتواند با سرعت بخشیدن به فعالیت ها بر اساس سیاست های سازمان، عملکرد بهتر و قابل قبولتری داشته باشد.

وی با توجه به وضعیت مطلوب اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب، عملکرد چهار ساله رئیس سابق این اداره را راضی کننده توصیف کرد و اظهارداشت:استقرار 25 روحانی مستقر در خانه های عالم و فعالیت مستمر 25 روحانی به عنوان ائمه جماعت مساجد در میناب بیانگر توسعه فعالیت های سازمان در میناب است.

وی تصریح کرد: سیاست های سازمان تبلیغات اسلامی مبتنی بر پنج اصل گسترش فعالیت ها به دورترین نقاط استان و ایجاد و احداث فضا های مورد نیاز برای فعالیت های متناسب با این گسترش، واگذاری تصدی گری به بخشها و تشکل های مردمی، کانون های فرهنگی ، هیئت های مذهبی و موسسات، تعامل با دیگر دستگاه هاو نهادهای حکومتی و فرهنگی، احتمام به آموزش نیرو های فعال فرهنگی به منظور کیفیت بخشی به فعالیت و توانمندسازی آنها در زمینه فرهنگی و دینی و در نهایت استفاده از ابزارهای نوین به خصوص فضای مجازی تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری گفتمان های دینی در سطح مدارس ،مساجد ،دانشگاه ها و مراکز پرجمعیت یکی از برنامه های موکد سازمان است ادامه داد: برگزاری کرسی آزاد اندیشی در مناطق شیعه و سنی نشین با هدف آشنایی این مذاهب با مبانی یکدیگر وو رفع شبهات موجود در دستور کار این اداره قرار دارد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: از آنجاییکه اعتبارات مربوط به کانون های فرهنگی کشور توسط فرهنگ و ارشاد جذب می شود اصل کار فرهنگی برعهده این تشکیلات است اما ما در تبلیغات اسلامی به دنبال تقویت کانون های موجود و ادامه فعالیت هستیم.

وی همچنین افزود:اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب هم اکنون 11 کانون فرهنگی، 10خانه قرآن و دو موسسه قرآنی را تحت پوشش دارد.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم شهریور ۱۳۹۱ساعت 14:48  توسط ایلیا  | 

خبرگزاری فارس: معاون برنامه‌ریزی شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان گفت: دکل‌های خطوط پست 63 کیلو‌ولت در میناب هیچ خطر زیست محیطی برای مردم ندارد.

تصویر مرتبط با این مطلب

تصویر مرتبط

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، جلیل صحراگرد صبح امروز در حاشیه بهره‌برداری از خط 230 کیلو‌ولت برق میناب به سیریک در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پست 63 کیلو‌ولت نیاز شهرستان میناب در زمینه تامین برق مورد نیاز را فراهم می‌کند، اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح و سرمایه‌گذاری در این خصوص برطرف کردن مشکلات مردم است.

وی افزود: وجود دکل‌های ویژه و مورد نیاز این طرح هیچ خطری برای سلامتی مردم منطقه ندارد.

معاون برنامه‌ریزی شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان با اشاره به وجود این دکل‌ها در برخی از شهرستان‌های کشور گفت: در طرح‌های برق منطقه‌ای مسائل زیست محیطی و سلامتی مردم از مهم‌ترین اولویت‌هاست که به هیچ وجه آنها را به مخاطره نمی‌اندازیم.

وی افزود: با اجرای این پروژه و رساندن انرژی به پست مدنظر مسکن مهر، برق واحدها و مراکز تجاری، صنعتی و تولیدی تامین می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان هدف کلی از اجرای این پروژه را توسعه شبکه برق شهرستان میناب در تمام حوزه‌ها عنوان کرد و ادامه داد: طی رایزنی‌های صورت گرفته با مسئولان مربوطه و فرماندار میناب مقرر شده عملیات اجرایی آن آغاز شود.

صحراگرد اظهار داشت: با توجه به اجرای فنداسیون این طرح، هر گونه تاخیر و عقب‌افتادگی در روند آن موجب هزینه و اعتبار بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه هر گونه ممانعت و جلوگیری از ناحیه هر فرد و گروه در اجرای این پروژه از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌شود، افزود: مردم اطمینان داشته باشند هیچ مشکل و خطر زیست محیطی متوجه سلامتی آنان نمی‌شود.

صحراگرد با بیان اینکه اجرای این خط و پست در این پروژه بیش از 10 میلیارد تومان هزینه در بر دارد، افزود: رسانه‌ها و مسئولان باید با اطلاع‌رسانی مناسب نگرانی مردم را در این خصوص برطرف کنند.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم شهریور ۱۳۹۱ساعت 14:37  توسط ایلیا  | 

طی مراسمی با حضور معاون برنامه ریزی استانداری هرمزگان و نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی پروژهای عمرانی در شهرستان میناب مورد بهره برداری قرار گرفت.

افتتاح پروژه های میناب

به گزارش ایلیانیوز، معاون برنامه ریزی استاندر هرمزگان در حاشیه بهره برداری از این پروژه ها در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد:در طول هفته دولت 74 طرح با اعتبار 960 میلیارد ریال در میناب به بهرخه بردراری می رسد.

عبدالرضا ناطق افزود:بهره برداری از سالن چند منظوره ورزشی شهید دادالله رحیمی، پروژه های عمران شهری، خانه بهداشت و راه روستایی از مهمترین این طرح هاست.

صبح امروز و در چهارمین روز از هفته دولت ساختمان دهیاری روستای چاه اسماعیل با اعتبار 37 میلیون تومان، طرح هادی روستاهای چاه شیرین، زرتوجی و کنارترش با اعتبار 680 میلیون تومان، دبستان 5 کلاسه شهید نصیری لاری با اعتبار سه میلیارد ریال و با 462 متر مربع فضای آموزشی مورد بهره برداری قرار گرفت.

بهره برداری از مرکز درمانی تیرور از دیگر برنامه های سفر معاون برنامه ریزی استاندار به میناب بود.

ناطق در این راستا گفت:از سال 1389 تا کنون 140 باب خانه بهداشت در هرمزگان احداث شده است.

در این روز هچنین دبستان 6 کلاسه شهید دقت با اعتبار سه میلیارد ریال به صورت خیری، توسعه شبکه آب شرب منطقه شهوار و جانشینی با اعتبار 900 میلیون تومان بهره برداری شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی میناب گفت:در میناب 40 هزار مشترک آب روستایی وجود دارد.

پرویز نجاتی بیان کرد:70 درصد شبکه آبرسانی میناب فرسوده و دارای مشکل است.

این مسئول افزود:با اجرا و توسعه خط انتقال روستای شهوار به جانشینی و تجهیز یک حلقه چاه و 16 کیلومتر لوله گذاری 812 خانوار از نعمت آب شرب سالم بهره مند می شوند.

حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان و بهره برداری از پارک آنامیس به مساحت پنج هزار متر مربع با اعتبار دو میلیارد ریال و بهره برداری از توسعه خط 230 کیلو ولت برق میناب به سیریک با اعتبار 597 میلیارد ریال از دیگر برنامه سفر معاون برنامه ریزی استاندار هرمزگان به میناب بود.

معاون اداری مالی اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان نیز در آئین بهره برداری از سالن ورزشی چند منظوره شهید دادالله رحیمی در میناب با بیان این که این سالن در متراژ یک هزار و 180 متر مربع بنا شده گفت:در هفته دولت 30 سالن چند منظوره ورزشی در هرمزگان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

غلامعلی دانشور افزود:برای احداث این سالن ها 45 میلیارد تومان از محل تملک دارای هزینه شده است.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم شهریور ۱۳۹۱ساعت 11:36  توسط ایلیا  | 

به مناسبت هفته دولت 10 پروژه عمرانی در بخش مرکزی میناب به بهره برداری رسید

بهره برداری از 10 پروژه بخش مرکزی میناب

به گزارش ایلیانیوز، سرپرست بخشداری بخش مرکزی میناب در آئین بهره برداری از پروژه های این بخش در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت:بهره برداری از ساختمان های دهیاری در روستاها، جاده و میدان روستایی، درمانگاه و مرکز بهداشتی درمانی از پرژه هایی است که در طول هفته دولت بهره برداری می شود.

حسن دلاوری افزود:افتتاح مدرسه راهنمایی، کارخانه پودر ماهی و کلنگ زنی دبستان ذکریای رازی روستای بازیاری با 820 متر مربع زیربنا و اعتبار 550 میلیون تومان از طرح های شاخص در بخش مرکزی است.

وی بیان کرد:در راستای تامین برق مستمر و با کیفیت بالا، شش پروژه با اعتباری بالغ بر 10 میلیون و 655 میلیون ریال در حوزه برق رسانی در طول هفته دولت در بخش مرکزی میناب بهره برداری می شود.

این مسئول همچنین افزود:ساختمان دهیاری پشته آزادگان با اعتبار 23 میلیون تومان، میدان روستایی در حاج خادمی با اعتبار 26 میلیون تومان، ساختمان دهیاری روستای جانشینی با اعتبار 25 میلیون تومان، راه روستایی احمدآباد به کلیبی به طول دو و نیم کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی تنها بخشی از خدمات و هدایای دولت به مردم بخش مرکزی است.

دلاوی ادامه داد:بهره برداری از دو مرکز بهداشتی درمانی به صورت مشارکتی مردمی و شبکه بهداشت و درمان، خانه عالم روستایی و افتتاح ساختمان دهیاری روستاهای سرریگان و حاجی آباد از دیگر طرح های هفته دولت در بخش مرکزی است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی میناب نیز در آئین بهره برداری از کارخانه پودر ماهی در روستای مازغ پائین، با بیان این که در بخش مرکزی میناب در هفته دولت 30 پروژه در حوزه جهاد کشاورزی به بهره برداری می رسد گفت:این کارخانه پودر ماهی با ظرفیت 1500 تن در سال توناسته برای 18 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی کند.

سیدعبدالعظیم موسوی افزود:برای احداث این کارخانه 560 میلیون تومان از محل تسهیلات اعطایی از سوی بانک عامل هزینه شده است.

وی بیان کرد:کارخانه پودر ماهی خوراک مزارع پرورش میگو را تامین می کند.

فرماندار میناب نیز در حاشیه بهره برداری از این طرح ها، همت و تلاش مردم به ویژه شوراهای اسلامی را در پیگیری برای تحقق و عملیاتی شدن پروژه ها ستودنی و قابل تقدیر دانست.

عباس خدادادزاده همچنین در مراسم کلنگ زنی دبستان ذکریای رازی در روستای بازیاری ضمن تاکید بر اجرای به موقع این پروژه، اظهار داشت:مسئولان در هر بخش باید طرح ها و پروژه های حوزه کاری خود را با جدیت پیگیری و دنبال کنند تا مردم در موعد مقرر شیرینی و حلاوت آن را احساس کنند.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم شهریور ۱۳۹۱ساعت 22:2  توسط ایلیا  | 

همزمان با دومین روز از هفته دولت 16پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 233 میلیون در بخش هشتبندی میناب به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلیانیوز، بخشدار بخش هشتبندی در حاشیه بهره برداری از پروژه های این بخش در گفتگو با خبرنگاران از کلنگ زنی مجتمع آموزشی شبانه روزی 10کلاسه به عنوان پروژه شاخص در این بخش نام برد و افزود: این مجتمع آموزشی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 490میلیون تومان از محل اعتبارات استانی است.

علی مسلمی افزود:این مجتمع آموزشی دارای یک هزارو  270مترمربع زیربنای آموزشی، با 600 مترمربع ، 800 متر مربع فضای خوابگاهی ، 110 متر مربع نمازخانه وسه هزار متر مربع محوطه سازی است.

وی گفت:توجه ویژه دولت به مناطق کمتر توسعه یافته به ویژه مناطق روستایی قابل ستایش است.

مسلمی در ادامه خدمات انجام شده در بخش توکهور و هشتبندی را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت:در دولت های نهم و دهم با تلاش و همکاری دولتمردان در استان و شهرستان خدمات ارزنده ای به مردم این منطقه ارائه شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود:بهره برداری از خانه عالم هشتبندی با اعتبار 36میلیون تومان، مجتمع حمایتی بهزیستی هشتبندی با زیربنای 200متر مربع و با اعتبار 140 میلیون برای احداث و 90 میلیون برای تجهیز از محل اعتبارات استانی، ساختمان دهیاری با اعتبار 20میلیون تومان، روکش آسفالت با اعتبار 50 میلیون تومان، روشنایی معابر با اعتبار 20 میلیون تومان، بهسازی معابر با اعتبار 160میلیون تومان، تجهیز ساختمان غسالخانه با اعتبار 12 میلیون تومان، مصلی آرامستان با اعتبار 170میلیون تومان و بوستان روستایی چاه حیدر با اعتبار 15میلیون از دیگر برنامه های هفته دولت در بخش هشتبندی است.

این مسئول بیان کرد:بهره برداری از 10واحد مسکن مهر با اعتبار 200 میلیون تومان و افتتاح دبستان مولوی در روستای شیخ آباد با زیربنای آموزشی 265 متر مربع و اعتبار 180میلیون تومان از دیگر طرح هایی است که در هفته دولت امسال در هشتبندی و توکهور به بهره برداری می رسد. 

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم شهریور ۱۳۹۱ساعت 12:42  توسط ایلیا  | 

خبرگزاری فارس: سخنگوی شانزدهمین نشست سران جنبش عدم تعهد گفت که دبیرکل سازمان ملل چهارشنبه به تهران می آید.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، رامین مهمان پرست سخنگوی شانزدهمین نشست سران عدم تعهد لحظاتی پیش در جمع خبرنگاران گفت که بان کی مون دبیرکل سازمان ملل برای شرکت در این نشست روز چهارشنبه وارد تهران می شود.

وی اعلام کرد که ونزوئلا رئیس بعدی اجلاس عدم تعهد است.

خبر تکمیلی متعاقبا ارسال می شود.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم شهریور ۱۳۹۱ساعت 11:25  توسط ایلیا  | 

فرماندار شهرستان میناب گفت:شهدا افتخار نظام اسلامی و کشور ایران هستند

به گزارش ایلیانیوز، عباس خدادادزاده صبح امروز در دیدار با خانواده شهید کریمی از شهدای کارمند این شهرستان با بیان این که هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و دیدار با خانواده شهدا به ویژه شهدای کارمند فرصت مغتنمی برای ابراز ارادت محضر خانواده شهیدان است افزود:مدیران، مسئولان و خدمتگزان نظام در این ایام روحیه ایثار و فداکاری خود را قوت می بخشند.

دیدار فرماندار میناب با خانواده شهید کریمی

وی ادامه داد:شهدا کسانی هستند که با آبرویی که نزد خداوند دارند می توانند در قیامت از دیگران شفاعت کنند.

فرماندار میناب با بیان این که توفیقات حاصل شده در کشور به برکت خون شهدا و جانفشانی ایثارگران حاصل شده اظهار داشت:شهدا افتخار نظام اسلامی و کشور ایران هستند.

خدادادزاده عنوان کرد:شهادت توفیقی است از جانب خداوند که تنها نصیب بندگان خوب و خالص می شود.

وی گفت:تربیت جوانان مومن و متعهد در خانوداه شهدا و تقدیم آنان به کشور و انقلاب نشان از ایمان و اعتقاد قلبی آنان به امام امت است.

وی همچنین با ذکر حدیثی از معصوم(ع)، اظهار داشت:خداوند برای هر شئی و موجودی عمری محدود قرار داده است و انسان نیز در این دنیا یک عمری دارد ولی شهدا کسانی هستند که همواره زنده اند و از یاوران حضرت حجت(عج) در زمان ظهور هستند.

فرماندار میناب در ادامه افزود:شهادت توفیقی است که بسیاری در طول جنگ تحمیلی و نبرد حق علیه باطل آن را از دست دادند و از آن بی بهره شدند.

وی با تاکید بر حل مشکلات خانواده معظم شهدا، خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی گفت:مسئولان باید ادامه دهنده راه و مسیر نورانی شهیدان باشند.

شهید عیسی کریمی از کارکنان بهزیستی میناب است که در چهارم خردادماه سال 67 در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاک و مطهرش پس از 12 سال به زادگاهش میناب منتقل و در بهشت زهرا این شهرستان به خاک سپرده شد.

شهرستان میناب 10 شهید کارمند را در طول 8 سال دفاع مقدس تقدیم نظام کرده است که با حضور مدیران دستگاه ها ازخانواده  آنان دلجویی شد.

انتهای پیام/


برچسب‌ها: فرماندار میناب, دیدار با خانواده شهید کریمی, هفته دولت در میناب
+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم شهریور ۱۳۹۱ساعت 9:50  توسط ایلیا  | 

کرگان - خبرگزاری مهر: بامداد شنبه یک فروند قایق موتوری حامل سوخت قاچاق با سه سرنشین در حوالی خور کهنه شهر بندر کرگان از توابع بخش بندزرک شهرستان میناب غرق شد و دو کشته و یک زخمی به جا گذاشت.

رئیس شورای اسلامی روستای کرگان از توابع بخش بندزرک شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار مهر، اسامی قربانیان این حادثه را "ی - م" 20ساله، "م - ن" 40ساله و ناخدای این قایق را که هم اکنون در آی سی یو بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب بستری است را به نام "م - م" 25ساله عنوان کرد.

ابراهیم ملاحی افزود: هنوز علت و نحوه سانحه مشخص نیست اما قایق به زیر آب رفته و اجساد دوقربانی و فرد مصدوم با کمک مردم از آب گرفته شده است.

ملاحی وضعیت ناخدای مصدوم این قایق را رو به بهبود اعلام کرد و اظهار داشت: همه ما منتظر به هوش آمدن این فرد و مشخص شدن نحوه و علت حادثه هستیم.

وی همچنین ادامه داد: پاسگاه کرگان پس از اطلاع از این حادثه در حال بررسی علت و نحوه آن است.

قاچاق سوخت در شرق هرمزگان به خصوص در شهرستان میناب سالهاست که انجام می شود و قربانیان زیادی گرفته، آمارها نشان می دهد که طی سال گذشته تاکنون تعداد قربانیان این معضل اجتماعی به عدد 20نزدیک شده است.

البته نیروهای سختکوش و پرتلاش نظامی وانتظامی منطقه برای مقابله و جلوگیری از قاچاق سوخت اقدامات فراوانی انجام داده اما متاسفانه نتیجه ای حاصل نشده است.

کارشناسان بر این باورند که تنها راه ریشه کنی پدیده قاچاق در شهرها و استانهای مرزی قانونمند کردن صادرات و واردات و ایجاد فرصت اشتغال پایدار برای جوانان است.

+ نوشته شده در  شنبه چهارم شهریور ۱۳۹۱ساعت 14:3  توسط ایلیا  | 

میناب - خبرگزاری مهر: نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: ریشه اصلی بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی و رو آوردن جوانان به مشاغل کاذب و قاچاق، بیکاری است.

سیدعبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه قاچاق سوخت یک نوع صادرات غیرقانونی است، گفت: مسئولان می بایست هوشمندانه به این معضل اجتمایی بنگرند و به جای برخورد و مقابله، بدنبال عوامل پدیدآورنده آن باشند.

هاشمی نخل ابراهیمی افزود: بحران به وجود آمده در میناب بحران قاچاق سوخت نیست بلکه بحران بیکاری است که موجب شده جوانان ما فریب عده ای قاچاقچی حرفه ای را بخورند و جان خود را با ورود به این معضل به خطر بیاندازند.

وی به رونق 20ساله قاچاق سوخت در استان سیستان بلوچستان و مرزهای شرقی کشور اشاره کرد و ادامه داد: سال هاست که این مسئله در کشور وجود دارد و مسئولان پی برده اند که استفاده از روش های مقابله ای و قهریه موجب روی آوردن قاچاقچیان سوخت به سمت قاچاق موارد بدتر و خانمان برانداز و استفاده از سلاح گرم خواهد شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اجرا شدن تحریمهای جدید و ممانعت از خرید و فروش نفت و فرآورده های نفتی کشور از طریق شرکت های دولتی، باید با ورود بخش خصوصی و قانونمند کردن صادرات سوخت در منطقه هم از خروج سرمایه ملی و قاچاق آن جلوگیری شود و هم اینکه فرصت اشتغال جدیدی برای جوانان منطقه ایجاد خواهد شد.

هاشمی با انتقاد از وضعیت بد اقتصادی و معیشتی مردم به دلیل کمبود اشتغال پایدار در شرق استان اظهارداشت: امنیت مردم در گرو تامین اشتغال و نیاز های اقتصادی مردم منطقه است.

وی با اشاره به رونق بنادر و بازارهای میناب در گذشته ای نه چندان دور بیان داشت: با کمی توجه به بنادر شهرستان و قانونمند کردن تجارت در شهرستان عده کثیری از مردم منطقه با پرداختن به صادرات و واردات البته به صورت قانونی شاغل خواهند شد.

وی همچنین کشاورزی را به عنوان اولین اولویت اشتغال در شهرستان برشمرد و حمایت و توسعه این صنعت را موجب فعال شدن صنایع وابسته و در نتیجه ریشه کنی بیکاری عنوان کرد.

نماینده مردم میناب، رودان، سیریک، جاسک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات زیادی در منطقه وجود دارد که نیازمند بررسی توجه مسئولان است گفت: قرار گرفتن سه شهرستان شرق استان در کنار دریا را باید به عنوان یک فرصت دید و با فعال کردن بنادر کوچک و فراهم آوردن امکان تجارت سالم امید زندگی را دراین مناطق ارتقا داد.

وی حل مشکلات شرق هرمزگان را مستلزم تامین اعتبار کلان دانست و اظهارداشت: با توجه به سه اصل سرمایه گذاری ٰ اشتغال پایدار و ماندگاری سرمایه برای یک دوره چهار ساله برنامه ریزی کرده ام.

وی همچنین از توسعه و هدایت راه های ارتباطی بنادر شرق و استفاده بهینه از ساحل بکر موجود برای توسعه صنعت گردشگری خبرداد و افزود: در هرکدام ار شهرستانهای شرق برای ایجاد یک مرکز ایجاد فعالیت اشتغال بزرگ برنامه ریزی کرده ایم.

هاشمی نخل ابراهیمی تلاش و پیگیری برای به مرحله اجرا رساندن کارخانه فولاد مینابٰ، پایانه صادرات نفتی جاسک و پروژه گازرسانی میناب و رودان را از اولویت های کاری خود در سال جاری عنوان کرد.

وی با اشاره به تاخیر و عدم اجرای برخی مصوبات سفر های دولت در شرق استان اضافه کرد: ما باید به روز باشیم و فرصت ها را از دست ندهیم رسالت خبرنگاران، نخبگان و مسئولان از زمانی که یک مصوبه اعلام می شود آغاز و وظیفه پیگیری و به نتیجه رساندن آن بر عهده آنان خواهد بود، که اگر این روند طی می شد خیلی از مسائل مورد غفلت قرار نمی گرفت و به فراموشی سپرده نمی شد.

+ نوشته شده در  شنبه چهارم شهریور ۱۳۹۱ساعت 13:33  توسط ایلیا  | 

امام جمعه میناب گفت:شهید رجایی در ایمان ثابت قدم و بی نظیر بود.

به گزارش ایلیانیوز، حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید و دیدار اعضای هیئت دولت، اظهار داشت:خطانکردن در تجزیه و تحلیل و توجه به واقعیت سازی دشمنان برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان و پنهان سازی خطر صهیونیسم ، بیت الغزل فرمایشات رهبر انقلاب است.

وی ادامه داد:آحاد جامعه در تجزیه و تحلیل ها نباید اشتباه کنند و در جریانی که راه انداز آن استکبار است و مدیریت آن را صهیونیست به عهده دارد نباید ورود کنند.

امام جمعه میناب افزود:دشمنان اسلام می خواهند با طرح رنگ،نژاد و قبیله و اختلاف افکنی در جامعه اسلامی مسلمانان را به جان یکدیگر بیندازند.

معتمدی فر در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاره شهیدان رجایی و باهنر گفت:هفته دولت نباید در تعریف و تمجید فعالیت ها خلاصه شود بلکه نقاط ضعف و قوت را باید بررسی کرد.

وی با بیان این که رجایی و باهنر از شخصیت های بی بدیل و ماندگار در انقلاب هستند اضافه کرد:انقلاب اسلامی ایران شخصیت هایی مانند امام راحل دارد که از غیبت کبری تا کنون شخصیتی به مرجعیت ایشان نیامده است.

وی ادامه داد:انقلاب اسلامی ایران و آرمان های امام خمینی(ره) از بدو تشکیل نظام اسلامی هر روز محبوب تر شده  و اکنون نیز در کشورهای خارجی پرتو افشانی می کند.

وی گفت:تفاوت رجایی با دیگران در این است که رجایی ابتدا امتحان پس داد و سپس مسئولیت گرفت و سایرین نخست مسئولیت گرفتند و بعد امتحان دادند.

امام جمعه میناب بیان کرد:شهید رجایی علی رغم تحمل شکنجه های سخت در سلول های ساواک و رژیم طاغوت ذره ای از ایمان به امام و خط امام کوتاه نیامد و از این مسیر عدول نکرد.

وی با بیان این که رجایی در ایمان ثابت قدم و بی نظیر بود گفت:در وصف شهید رجایی هعمین بس که امام امت اظهار داشتند "رجایی عقلش از علمش بیشتر است".

خطیب جمعه میناب عنوان کرد:رجایی هیچ گاه در زمین دشمن بازی نکرد و همواره در امور انقلاب و خدمت به مردم حکیم بود.

وی افزود:حرف شنویی از رهبر و تبعیت از ولایت از ویژگی های بارز شهید رجایی است.

معتمدی فر ادامه داد:رجایی با روحیه ولایتی خویش به معیار ولایت پذیری در جامعه تبدیل شده بود و همگان در این مسیر خود را با او قیاس می کردند.

امام جمعه میناب اظهار داشت:امروز معیار نمره دهی به هر مسئولی نیز فقط با حرف شنویی از رهبری و ولایت است و نه چیز دیگر.

وی با بیان این که هفته دولت را ابتدا باید به مردم تبریک گفت چرا که نقش مردم در همراهی با دولت را نمی توان نادیده گرفت، گفت:مردم میناب در مسکن مهر، هدفمندی یارانه ها، سهمیه بندی سوخت علی رغم همه مشکلات همراهی ستودنی را با دولت داشتند ولی هنوز با مشکلات فراوانی روبرو هستند.

وی نادیده گرفتن نقش مردم در همراهی با دولت را نوعی ظلم به مردم دانست و مردم میناب همراه با دیگر نقاط کشور پای علم انقلاب مردانه ایستاده اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به وزیر راه و شهر سازی گفت:از آنجایی که عدالت محوری شعار اساسی دولت است و میناب نیز جز آب و خاک کشور به شمار می رود شایسته نیست مردم به لحاظ بی توجهی به راه ها و خیابان ها جسد جمع کنند.

وی همچنین خواستار برگزاری مراسمات هفته دولت به صورت مردمی شد و با بیان این که مردم ایران فهیم هستند عنوان کرد:با مردم باید صادق بود و به دور از دو رنگی عمل کرد.

معتمدی فر همچنین با اشاره به برخی مسایل بین المللی بیان کرد:مردم، مجلس، دولت و آحاد مسئولان تا محو کامل اسرائیل از پای نخواهند نشست.

وی افزود:دولت سخنگوی ملت است و برای آنچه مردم شهید داده اند از مواضع خود کتاه نمی آید.

امام جمعه میناب در ادامه ضمن اشاره به برگزاری اجلاس عدم تعهد گفت:شرکت بیش از 100 کشور در این اجلاسیه سبب بر هم زدن توطئه های دشمنان می شود.

وی اضافه کرد:حضور دو هزار خبرنگار از اقصی نقاط جهان در این اجلاس موجب می شود تا تصویر واقعی از چهره ایران به جهان مخابره شود.

معتمدی فر از ارتقاء روابط با سایر کشورها و دفاع از حقوق کشورهای یمن، اردن، بحرین و عربستان به عنوان دیگر اهداف این اجلاس ذکر کرد.

امام جمعه میناب در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هشتم شوال سالروز تخریب زیارتگاه های بقیع این عمل را نقشه شوم وهابیت نامید.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  جمعه سوم شهریور ۱۳۹۱ساعت 15:49  توسط ایلیا  | 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت:هفته دولت فرصت مناسبی برای بیان خدمات دولت و بهره گیری از نقدهای سازنده است.

به گزارش ایلیانیوز، مرتضی موصلی در جمع نمازگزاران مینابی با تشریح ویزگی های دولت از منظر امام خمینی(ره) گفت:دولت به معنای واقعی یعنی خدمتگزاری به مردم و همه کسانی که در انقلاب نقش آفرینی کرده اند و همچنان مدافع ارزش ها هستند.

وی ادامه داد:دولت باید با تمام وجود برای خدمت رسانی مطلوب به محرومان دلسوزی کند.

موصلی در ادامه با اشاره به تاسیس کمیته امداد گفت:نهاد مقدس امداد بر اساس بینش و دیدگاه عمیق امام نسبت به خدمت به نیازمندان جامعه تشکیل شد.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با بیان این که سه دهه از عمر کمیته امداد می گذرد گفت:این نهاد همواره با تاسی از اندیشه های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به محرومان و نیازمندان خدمات دهی می کند.

وی گفت:در آستانه دهه چهارم عمر این نهاد مقدس، مطابق با سیاست های راهبردی دولت در زمینه توانمندسازی از ابعاد اقتصادی برای ایجاد اشتغال پایدار کمک های قابل توجهی به دانشجویان و دانش آموزان تحت حمایت این نهاد می شود.

وی کمیته امداد را در مسیر رو به رشد معرفی کرد و بیان داشت:کمیته امداد در زمینه اهداف مدنظر با شتاب وصف ناپذیری در حال حرکت است.

موصلی با بیان گزارش عملکرد کمیته امداد هرمزگان گفت:در دولت های نهم و دهم خدمات کمیته امداد بر اساس راهبرد مهرورزی در ابعاد مختلف و حوزه های گوناگون قابل تقدیر و ستودنی است.

این مسئول افزود:از آغاز دولت نهم تا کنون 24 هزار مسکن مددجویی تعمیر و احداث شده است.

وی با بیان این که 16 هزار دانشجو از خدمات حمایتی بهرمند هستند ادامه داد:سالانه 20 هزار دانش آموز در استان از خدمات کمیته امداد استفاده می کنند.

موصلی اضافه کرد:کمیته امداد هرمزگان توانسته زمینه 23 هزار فرصت شغلی را در استان ایجاد کند.

وی همچنین افزود:در زمینه آموزش خانواده، فنی و حرفه ای و ازدواج فرزندان مددجویان و اعطای تسهیلات اقدامات خوبی در مجموعه کمیته امداد صورت گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اشاره به سفرهای استانی هیئت دولت و برکات آن، بیان کرد:در دور نخست سفرها دو مصوبه با اعتبار 12 میلیارد ریال، دور دوم شش مصوبه با اعتبار 67 میلیارد ریال مربوط به حوزه فعالیت کمیته امداد بود.

وی اضافه کرد:در دور سوم سفر رئیس جمهور به استان هفت مصوبه با 396 میلیارد ریال مربوط به کمیته امداد بود که بیانگر نگاه خدمت صادقانه دولت به محرومان و نیازمندان است.

موصلی اظهار داشت:با وجود خدمات صورت گرفته هنوز تا وضعیت ونقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد که امید است با همت، تلاش و مشارکت خیران و نیکوکاران خدمات بهتری به مردم  به ویژه اقشار نیازمند جامعه ارائه شود.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  جمعه سوم شهریور ۱۳۹۱ساعت 15:48  توسط ایلیا  | 

فرماندار میناب از کلنگ زنی ورزشگاه 10 هزار نفری خلیج فارس در طول هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلیانیوز، عباس خدادادزاده عصر امروز در آئین بهره برداری از نمایشگاه ویژه هفته دولت در میناب از ولایت و توفیق خدمت در نظام اسلامی به عنوان دو نعمت بزرگ الهی یاد کرد و گفت:ملت ایران باید از خداوند به پاس این نعمات شاکر باشند.

وی با اشاره به گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و آغاز هفته دولت اظهار داشت:هفته دولت فرصت مناسب و مغتنمی است که مردم نسبت به عملکرد دستگاه ها و نهادهای دولتی اطلاعات کافی کسب کنند.

خدادادزاده افزود:در طول 33 سال از انقلاب اسلامی تا کنون اقدامات خوب و قابل ذکری توسط هر یک از دولت ها انجام شده که با مقایسه اوضاع شهر و روستا نسبت به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات ارائه شده ستودنی است. 

فرماندار میناب اظهار داشت:علی رغم عداوت و دشمنی های کینه توزان و معاندان، اکنون نظام اسلامی توان استکبار و ایادی ظلم و ستم را به تحلیل برده و به خاری در چشم دشمنان اسلام تبدیل شده است.

وی اضافه کرد:انقلاب اسلامی ایران علاوه بر این که موجب ایجاد موج بیداری اسلامی در جهان شد اکنون نقش آن را در اقصی نقاط جهان پر رنگ تر کرده است.

خدادادزاده همچنین افزود:در روز جهانی قدس سرنوشت سوریه به فلسطین گره خورد و ملت آزاده جهان فریاد حمایت از آن را سر داد.

وی با بیان برخی شاخص های دولت های نهم و دهم نسبت به دیگر دولت ها، افزود:دولت های نهم و دهم با مدیریت ارزشی زمینه دسترسی آسان مردم به دولتمردان را بیش از پیش فراهم کرد.

خدادادزاده از سفرهای استانی به عنوان یکی از ابتکارات ویژه دولت های نهم و دهم یاد کرد و گفت:سهمیه بندی بنزین از دیگر اقدامات موثر این دولت است که شکست تحریم های همه جانبه علیه ایران را به ارمغان آورد و کشور را از وابستگی به بنزین و واردات آن بی نیاز کرد. 

این مسئول همچنین بیان کرد:هدفمند کردن یارانه ها که بسیاری از کارشناسان به دنبال آن بودند تا اجرای آن را به نام خود ثبت کنند از دیگر اقدامات شایسته دولت آقای احمدی نژاد است. 

وی ادامه داد:با روی کار آمدن دولت نهم و در ادامه آن دولت دهم فعالیت های عمرانی کشور شتاب چشمگیری پیدا کرد و کشور ایران به کارگاهی برای سازندگی در بخش های مختلف تبدیل شد و همه روزه شاهد افتتاح پروژه های گوناگون هستیم.

خدادادزاده در ادامه افزود:افزایش سرانه فعالیت های ورزشی با احداث سالن های چند منظوره در بخش ها و روستا از دیگر موارد قابل ذکر در دو دولت نهم و دهم است.

وی بیان کرد:استفاده از نقد و نظر کارشناسان در حوزه های گوناگون و تاکید بر اجرای پروژه های عمرانی در مناطق کمتر توسعه یافته از خصوصیات بارز و منحصربه دولت های نهم و دهم است.

فرماندار میناب در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به برکات سفرهای هئیت دولت به استان ها، گفت:در راستای توسعه و رونق هر چه بیشتر ورزش،  ورزشگاه 10 هزار نفری خلیج فارس در هفته دولت امسال کلنگ زنی و عملیات احداث آن آغاز می شود. 

وی ادامه داد:در طول هفته دولت 74 پروژه با اعتباری بالغ بر 92 میلیارد و 62 میلیون ریال در میناب به بهره برداری می رسد. 

فرماندار میناب افزود:بر اساس ارزیابی صورت گرفته، اداره کل نوسازی مدارس با 14 میلیارد و 155 میلیون ریال، ورزش و جوانان با 11 میلیارد و 394 میلیون ریال و برق با 10 میلیارد و 655 میلیون ریال از نظر اعتبارات به ترتیب دستگاه های برتر هستند.

وی ادامه داد:شبکه بهداشت و درمان با 9 پروژه، نوسازی مدارس و برق هرکدام با شش پروژه و ورزش و جوانان با چهار پروژه از نظر تعداد پروژه از دستگاه های برتر هستند.

فرماندار میناب با بیان این که بخش مرکزی این شهرستان با 39 میلیارد و 547 میلیون ریال در رتبه نخست قرار دارد و افزود:بخش سندرک، توکهور و هشتبندی و بندزرک به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

خدادادزاده مسکن مهر شهر هشتبندی، درمانگاه و خانه های بهداشت، مدارس ابتدایی و راهنمایی، بوستان های شهری و روستایی، سالن چند منظوره در شهر و بخش ها، طرح بهسازی روستایی و آبرسانی روستایی را از جمله طرح های قابل بهره برداری در میناب عنوان کرد و افزود:ورزشگاه 10 هزار نفری، استخر شنا، مدرسه شبانه روزی و مجتمع حمایتی بهزیستی در شهر هشتبندی نیز از پروژه هایی است که در هفته دولت در میناب کلنگ زنی می شود. 

فرماندار میناب همچنین گفت:برای بهبود و سازندگی میناب در عرصه های مختلف امنیتی، انتظامی، کشاورزی و عمرانی از ایده ها و نظرات تمام نخبگان و صاحب نظران استفاده می کنم و در این راستا تلاش می کنم تا زیرساخت های تبادل اطلاعات به نحو شایسته ای فراهم شود. 

مدیر اجرایی نمایشگاه دستاوردهای دولت در میناب نیز در این مراسم گفت:این نمایشگاه بیانگر تلاش خدمتگزاران در دولت های نهم و دهم است. 

عبدالرضا پیروی منش افزود:نمایشگاه دستاوردهای دولت با 25 غرفه از دوم شهریورماه به مدت یک هفته در طبقه همکف مجتمع تجاری زیتون پذیرای حضور مردم است.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم شهریور ۱۳۹۱ساعت 21:37  توسط ایلیا  |