میناب- حوزه هرمزگان - کشور و جهان

خبرگزاری فارس: جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با بیان اینکه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برخی نگاهشان به خوانندگان بی‌دین خارجی بود، گفت: اکنون نظام اسلام کاری کرده که هنرمندان در آن سوی دنیا و حتی از هالیوود به ایران پناه می‌‌آورند و مسلمان می‌شوند.

پناه آوردن هالیودی‌ها به ایران نشان از حرکت درست فرهنگی نظام دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، محمدمهدی مزراعی جمعه شب در مراسم پایانی دومین جشنواره شعر و سرود فجر این شهرستان با بیان اینکه رشادت‌های ملت ایران در طول 33 سال از پیروزی انقلاب قابل تقدیر است، گفت: حرکت هوشیارانه مردم در راهپیمایی 22 بهمن چشم بدخواهان نظام را کور کرد.

وی، انقلاب اسلامی را نور و هدایت و هدیه الهی به مردم عنوان کرد و ابراز داشت: انقلاب اسلامی خدمات بزرگ و ارزشمندی را به ملت ارائه کرده که پیروزی‌های پی در پی جوانان در عرصه‌های علمی و فناوری نمونه کوچک آن است.

این مسئول با بیان اینکه حضور در جشنواره‌ها تا قبل از پیروزی انقلاب به قشر و گروهی خاص اختصاص داشت افزود: اگر کسی تاریخ و کتب مربوط به جشن هنر شیراز را مطالعه کند به حقیقت این مطلب پی می‌برد.

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان ادامه داد: در زمان طاغوت به اسم هنر مستهجن‌ترین فیلم‌ها و آثار تولید و پخش و با آنها به آئین، مذهب و اسلام توهین می‌کردند.

مزارعی بیان داشت: حرکت فرهنگی امروز جوانان به سمت فلاح و رستگاری است، در حالی که کار هنری رژیم در زمان قبل از انقلاب حرکت در مسیر رذالت و پستی بود.

وی اظهار داشت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برخی نگاهشان به خوانندگان بی‌دین خارجی بود، ولی اکنون نظام اسلامی کاری کرده که هنرمندان آن سوی دنیا و حتی از هالیود به ایران پناه می‌‌آورند و مسلمان می‌شوند و این تأثیر هنر انقلاب و اسلام است.

وی از بصیرت به عنوان چراغ راه نام برد و افزود: اگر یک هنرمند در کار خود بصیرت داشته باشد، می‌تواند در سعادت جامعه نقش اساسی ایفاء کند و جامعه و بشریت را در راستای تعالیم وحیانی و خواست اولیای الهی راهبری کند.

مزراعی هم‌چنین افزود: هنرمندان باید اخلاص را سرلوحه کار قرار دهند تا هنری که ارائه می‌کنند از تأثیرگذاری مثبت برخوردار شود.

وی تصریح کرد: جوانان باید ضمن تمسک به قرآن و کتب دینی، عمل به فرامین رهبری برای رضای خدا و در راستای سازندگی کشور کار کنند.

دبیر دومین جشنواره شعر و سرود فجر شهرستان میناب نیز گفت: با توجه به سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب 33 شاعر و 33 گروه سرود از 9 کانون فرهنگی ورزشی بسیج در این جشنواره شرکت کردند.

حسن پیروی‌منش افزود: این جشنواره طی دو روز و در دو بخش خواهران و برادران در کانون فرهنگی ورزشی جوانان بسیج ناحیه میناب برگزار شد.

در این آئین براساس رأی هئیت داوران در بخش خواهران گروه سرود کانون شهید دوامی گورزانگ، نبی‌اکرم زرک(ص) و کانون ابالفضل(ع) کنارترش به ترتیب اول تا سوم شدند.

در بخش برادران نیز کانون شهید زارعی فخرآباد مقام نخست و کانون امام رضا(ع) کردر و شهید دوامی گورزانگ به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.

تجلیل از گروهای برتر، شاعران، خبرنگاران و هئیت داوران نیز از دیگر برنامه‌های اختتامیه دومین جشنواره شعر و سرود فجر بود.

در این مراسم هم‌چنین از گروه سرود ماه‌منیر از کانون ناشنوایان میناب به صورت ویژه تجلیل شد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 9:8  توسط ایلیا  | 

خبرگزاری فارس: باوجود اعلام قبلی مبنی بر حضور قاریان بین‌المللی و کشوری در محفل انس با قرآن در میناب، در پی نرسیدن این قاریان به محفل مذکور، مراسم مذکور با حضور قاریان محلی و بومی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، همزمان با برگزاری سی و چهارمین دوره از مسابقات سراسری قرآن در هرمزگان، در بخش خواهران نیز قاریان برجسته کشوری با حضور در شهرستان‌ها محافل انس با قرآن را برگزار می‌کنند.

براساس برنامه زمان بندی 28 بهمن ماه این قاریان میهمان شهرستان میناب و مدرسه علمیه حضرت زینب (س) این شهرستان بودند.

این در حالی است که علی‌رغم اطلاع رسانی صورت گرفته و اعلام در نماز جمعه و دعوت از بانوان مینابی برای حضور در این محفل، قاریان دعوت شده در میناب حضور پیدا نکردند.

دبیر کمیته محافل قرآنی ستاد برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم به خبرنگار فارس در میناب گفت: طبق برنامه 28 بمهن حوزه علمیه میناب میزبان قاریان بود ولی از حوزه علمیه بندرعباس به ما اعلام شد که برنامه 28 بهمن در میناب لغو شده است.

حسین غله‌بانی افزود: قاریانی که قرار بود 28 بهمن در میناب اجرا کنند به جزیره قشم اعزام شدند.

وی در خصوص پاسخگویی به حضور گسترده مردم در مسجد جامع میناب گفت: در این راستا باید حوزه علمیه پاسخگو باشد.

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب (س) میناب هم در گفت‌وگو با فارس گفت: طی آخرین هماهنگی که روز سه شنبه 25 بهمن با فرد رابط به نام خانم قلی‌زاده صورت گرفته بود تاریخ و اجرای برنامه پابرجا و تغییری نداشت.

فاطمه شریفی افزود: روز پنج شنبه برای هماهنگی نهایی با خانم قلی‌زاده تماس گرفتم که به هیچ وجه جواب تلفن را ندادند.

بنابر برنامه‌های موجود، برگزاری 87 محفل قرآنی در شهرستان‌های مختلف هرمزگان طی شش روز برگزاری مسابقات سراسری قرآن پیش‌بینی شده است.

طی سه روز برگزاری مسابقات سراسری قرآن تاکنون در هرمزگان 38 محفل قرآنی برگزار شده است.

در بخش قاریان خواهر سمیه حاج‌علی، مرضیه توفیق و خورشیدی در محافل قرآنی شهرستانی در هرمزگان نسبت به تلاوت قرآن اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 17:34  توسط ایلیا  | 

خبرگزاری فارس: امام جمعه میناب گفت: برخورد دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی باید بازدارنده و پشیمان کننده باشد.

امام جمعه ميناب

 به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، حجت الاسلام میرزا حسین معتمدی‌فر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به نزدیکی برگزاری دادگاه ویژه فساد بانکی اخیر در کشور اظهار داشت: اگر برخورد قاطع و عبرت آموز با این افراد صورت نگیرد هزاران شهرام جزایری سربلند می‌کنند که آن وقت دیگر اوضاع غیرقابل کنترل می‌شود.

امام جمعه میناب در ادامه عنوان کرد: برخورد قاطع و قانونی با مفسدان اقتصادی خواست مردم است.

معتمدی‌فر در ادامه با اشاره بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم تبریز گفت: هیچ کدام از مسئولان به اندازه رهبر انقلاب نتوانسته مردم کشور را خوب بشناسد.

این مسئول ابراز داشت: دوست و دشمن در شناخت مردم و مقام ملت و هوشیاری آنان عاجز و ناتوان هستند.

وی از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن به عنوان عنصری خیره کننده برای جهانیان نام برد و اضافه کرد: وقتی که امام راحل در وصیتنامه خود با دلی آرام و قلبی مطمئن از ملت خداحافظی می‌کند بیانگر اطمینان بنیانگذار انقلاب از حضور مردم در صحنه‌ها و حمایت آنان از انقلاب است.

امام جمعه میناب گفت: انقلاب اسلامی ایران طوفان‌های زیادی را پشت سر گذاشته ولی اقدام و حضور به موقع مردم توانسته نظام را به سلامتی هر چه تمام‌تر از این طوفان‌ها نجات دهد و توطئه دشمنان را خنثی کند.

معتمدی‌فر تصریح کرد: پیام مردم ایران در راهپیمایی‌های مختلف این است که امام، انقلاب، ارزش‌ها و شهدا عزیزترین میراث ملت هستند که مردم آنها را با دنیا عوض نمی‌کنند.

وی ابراز داشت: ملت ایران با اتحاد، انسجام و همدلی در کنار یکدیگر هستند و هر وقت رهبری اراده کند در مقابل دنیا سپر می‌کنند.

این مسئول با برشمردن وظایف مسئولان در قبال مردم گفت: مسئولان باید با مردم همراه و با آنان صادق باشند، ولی بنده صداقت مسئولان با مردم میناب را آنگونه که شایسته است نمی‌بینم.

معتمدی‌فر یادآور شد: دهه فجر و 22 بهمن آمد و رفت، بلوار آل محمد (ص)، بلوار زهوکی، استخر شنا و جاده میناب تا دو راهی رودان همچنان نیمه کاره مانده و وضعیت شهری نیز انگار قرار نیست تکان بخورد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز با اشاره به انقلاب‌های منطقه و موج بیداری اسلامی گفت: خاندان آل خلیفه برنامه‌ای را تحت عنوان واگذاری بحرین به عربستان در دست اقدام دارند در حالی که اگر به پیشینه بحرین و تاریخ آن نگاهی مختصر شود مشاهده می‌شود هنوز مهر جدایی بحرین از ایران خشک نشده است.

امام جمعه میناب متذکر شد: بحرین جدا شده ایران و کشوری اسلامی و مستقل است و اگر قرار است به جایی ملحق شود آن کشور ایران است.

معتمدی‌فر بر حضور مردم در پای صندوق‌های رای و نیز محافل و مجالس قرآنی تاکید کرد و اذعان داشت: برخی دشمنان عنوان می‌کنند شیعه نسبت به قرآن بی تفاوت است که مردم باید به این توطئه نیز پایان دهند.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 15:38  توسط ایلیا  | 

فرماندار میناب:

360شعبه اخذ رای در حوزه شرق هرمزگان دایر است

خبرگزاری فارس:فرماندار شهرستان میناب گفت:360 شعبه اخذ رای در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه شرق هرمزگان دایر و فعال است.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، مسعود قانعی فرد در حاشیه نشست بازرسان ستاد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:انتخابات نهم مجلس نخستین انتخابات بعد از فتنه سال 88 است که مردم با حضور حداکثری خود یک بار دیگر توطئه های دشمنان را برهم می زنند.

وی ضمن تاکید بر این که انتخابات بر محور عدالت و به صورت قانونمند باید برگزار شود گفت:بر اساس قانون وظیفه همه دست اندرکران انتخابات مشخص و معین است.

فرماندار میناب با تشریح وظایف بازرسان انتخابات ادامه داد:بازرسان باید از مسیر قانونی انتخبات دفاع کنند.

وی همچنین حفظ کامل بی طرفی و صیانت از آرای مردم را وظیفه بازرسان دانست و اظهار داشت:تمام تلاش بازرسان باید در راستای جلوگیری از وقوع تخلف و جرم باشد.

قانعی فرد افزود:دشمن در فتنه 88 به دنبال القا غلط تخلف و تقلب در انتخابات به مردم بود که بصیرت مردم این القا را از بین برد و اکنون دشمنان نیز به دنبال بهانه ای برای خدشه دار کردن انتخابات هستند.

این مسئول بیان کرد:بازرسان باید با حوصله، سعه صدر و تدبیر مسایل را پیگیری کنند.

وی قانون،امانت و عدالت را مهمترین شعار انتخبات نهم مجلس عنوان کرد و ابراز داشت:پرهیز از گرایش به کاندید  و حزب و گروه خاص، امانتداری و ارسال گزارش به موقع در صورت بروز تخلف از مهمترین وظایف بازرسان است.

 وی با بیان این که شهرستان میناب به عنوان مرکز حوزه شرق هرمزگان است گفت:360 شعبه اخذ رای در پنج شهرستان و 10 بخش مستقل در نهمین دوره انتخابات مجلس فعال است.

قانعی فرد افزود:در میناب 151 شعبه، در رودان 81 شعبه، سیریک 33 شعبه، جاسک 54 شعبه و در بشاگرد 41 شعبه اخذ رای دایر می شود.

وی همچنین افزود: در کل حوزه انتخابیه شرق هرمزگان 79 شعبه ثابت شهری، 56 شعبه ثابت روستایی، 10 شعبه سیار شهری و 215 شعبه سیار روستایی کار اخذ رای را انجام می دهند.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 11:53  توسط ایلیا  | 

میناب - خبرگزاری مهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: معاونت برنامه ریزی استانداری هرمزگان در خصوص تاخیر در احداث مجتمع فرهنگی و هنری میناب پاسخ دهد.

مديركل ارشاد هرمزگان

حجت الاسلام علی مریدی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: مجتمع فرهنگی وهنری عدالت میناب یکی از مصوبات سفر دوم دولت به استان و حق مردم میناب است , معاونت برنامه ریزی استان در خصوص اجرا نشدن این پروژه پاسخگو باشد.

مریدی زاده افزود: مجتمع فرهنگی و هنری میناب دراسفند ماه سال 1388توسط وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی کلنگ زنی شد و طبق مصوبات و صورت جلسات موجود در فرمانداری شهرستان ومعاونت برنامه ریزی استان این پروژه با اعتبارهشت میلیارد ریال از محل تملک داریی استان تامین اعتبار و در کمیته برنامه ریزی سال 1389شهرستان  مبلغ سه میلیارد و 500میلیون ریال بابت اعتبار اولیه مصوب شده است.

وی دلیل اصلی اجرایی نشدن این پروژه را عدم ثبات مدیریت در استان و بی تفاوتی و بی توجهی برخی مسئولان استانی و شهرستانی به این پروژه مهم عنوان کرد و اظهار داشت: معاونت برنامه ریزی استان به عنوان مسئول تامین اعتبار و معاونت فنی به عنوان مسئول پیگیری مصوبات باید نسبت به اجرا نشدن و حتی اختصاص زمین این طرح به پروژه دیگر  پاسخگوی  اذهان عمومی باشند. 

مریدی زاده با اشاره به فعالیتهای متنوع و گسترده هنری هنرمندان مینابی و حضور چشمگیر آنان در صحنه های ملی و بین المللی، افزود: احداث مجتمع فرهنگی هنری عدالت میناب لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: فضای فرهنگی موجود جوابگوی شهرستان میناب نیست و ما وظیفه داریم هم از نظر فضا و هم تجهیزات و اعتبارات این شهرستان را تقویت کنیم.

در گزارشی که خبرگزاری مهر، مهرماه سال جاری در رابطه با پیگیری پروژه مذکور منتشر کرد، اسماعیل جهانگیری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میناب از رایزنیهای انجام گرفته توسط معاونت مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نسبت به تامین اعتبار این پروژه برای بار دوم در اولین کمیته برنامه ریزی استان خبرداده بود، که اکنون با گذشت حدود پنج ماه هیچ پاسخی از مسئولان مربوطه به گوش نرسیده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:20  توسط ایلیا  | 

یک پژوهشگر عنوان کرد:

 

قضایی با وقف نسخه های خود تعزیه میناب را ماندگار کرد

 

خبرگزاری فارس:یک محقق و پژهشگر در عرصه تعزیه گفت:ملاحسینعلی قضایی با وقف نسخه های تعزیه خود خدمت بزرگی به میناب کرد و سبب ماندگاری تعزیه این شهرستان شده است.

 

علی میرشکاری در حاشیه برگزاری نخستین همایش ملی بزرگداشت ملاحسینعلی قضایی در گفت و گو با خبرنگار فارس در میناب با بیان این که شهرستان میناب منطقه ای زر خیز است اظهار داشت:نام بزرگانی همچون مرحوم قضایی که در میناب می زیسته باید زنده شود.

 

این پژوهشگر افزود:جوانان و دانشجویان مینابی باید با مطالعه و تحقیق در زمینه شناخت و معرفی مفاخر بزرگان این شهرستان تلاش کنند.

 

وی برپایی این همایش را گامی مهم در جهت معرفی مفاخر میناب برشمرد و افزود:به طور یقین سال آینده دبیرخانه دومین بزرگداشت قضایی به طور یقین با سیل عظیم مقالات محققان و نویسندگان روبرو خواهد شد.

 

میرشکاری بابیان این که کار فرهنگی سخت و دشوار است ولی نسل های آینده از آن بهره مند می شوند ادامه داد:شهرستان میناب گفتنی های ناگفته زیاد دارد و نسل جوان و پویندگان مسیر علم و دانش آن باید در جهت شناساندن آن همت ورزند.

 

وی که نویسنده کتاب "تعزیه در میناب" است بیان کرد:پژوهشگر در کار پژوهشی حکم صادر نمی کند و به بیان حقایق می پردازد و ادامه آنچه در کتاب تعزیه در میناب آمده است دست محققان جوان مینابی را می بوسد.

 

این استاد دانشگاه، تعزیه میناب را بی نظیر دانست با بیان این که بی نظیری تعزیه میناب ماحصل خدمت مرحوم قضایی است  ابراز داشت:قضایی کار بزرگی کرده چرا که تمام نسخه ها و دستنوشته خود را وقف کرده تا از چپاول سودجویان در امان بمانند.

 

وی افزود:میناب دارای تعزیه بکر و داشته های خوب فرهنگی است و این باعث شد تا من در سال 76 برای پژوهش از بوشهر به این شهرستان سفر کنم.

 

این محقق گفت:در طول بیش از پنج سال کار تحقیقی درباره تعزیه میناب آنچه در تعزیه گردان ها، تعزیه نویس ها و تعزیه خوان ها دیدم یک روح حسینی بود که در همه موج می زد.

 

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 21:26  توسط ایلیا  | 

بدون حضور مقامات کشوری صورت گرفت

 

برگزاری همایش ملی بزرگترین مرثیه سرای جنوب کشور

 

خبرگزاری فارس:نخستین همایش ملی ملاحسینعلی قضایی بدون حضور مقامات کشوری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، مرحوم ملاحسینعلی قضایی چهره‌ای است که در قرن 13 هجری در میناب می‌زیسته و خدمات قابل توجهی را به فرهنگ میناب، هرمزگان و منطقه انجام داده است.

از آنجایی که پس از مصوبه شورای فرهنگ عمومی میناب از مرحوم قضایی به عنوان نماد دلدادگی مردم این شهرستان یاد شد پس از پیگیری های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب و اداره کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان،قضایی به عنوان چهره و شخصیتی ملی مطرح و مقرر شد برنامه بزرگداشت وی نیز در سطح ملی و با حضور پژوهشگران، نویسندگان و یکی از مقامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در میناب برگزار شود.

قضایی که از شخصیت‌ها و مفاخر فرهنگی و مذهبی و بزرگترین مرثیه‌سرا و شاعر جنوب کشور است ولی برای بزرگداشت آن علیرغم این که ملی مطرح شده بود حتی یک تبلیغ کوچک"زیرنویس ساده تلویزیونی" هم در صدا و سیما نشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در گفت و گو با خبرنگاران گفت:این تبلیغات کم علت خاصی ندارد با توجه به این که همایش در سطح ملی برای نخستین بار بود باید پر رنگ تر برگزار می شد البته مرحوم قضایی را مردم هرمزگان و حتی بسیاری از مینابی ها هنوز خوب نمی شناسند ولی قضایی را باید به مردم معرفی کرد.

حجت الاسلام علی مریدی زاده در پاسخ سئوال خبرنگاران که این همایش در شان نام و خدمات مرحوم قضایی نبود بیان کرد:با توجه به این که بزرگداشت مرحوم قضایی در برنامه های سالانه وزارت ارشاد قرار گرفته، سعی می کنیم برای سال آینده این همایش پربارتر و قوی تر برگزار شود.

وی همچنین از پیگیری برای ساخت آرامگاه ویژه برای مرحوم قضایی خبر داد و افزود:قبر موجود و به شکل فعلی در خور شان این چهره فرهنگی نیست و باید آرامگاه زیبا و مناسبی برای وی احداث شود و مجموعه ارشاد متعهد می شود این موضوع را با جدیت پیگیری و به سرانجام برساند.

مریدی زاده همچنین افزود:دو جلد کتاب به جا مانده از قضایی که از کتب نفیس خطی و به خط خود ملاحسینعلی قضایی است و بعلت شرایط نامساعد نگهداری در صورتی که در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد قرار گیر ترمیم و بازسازی می شود و در صورت همکاری کسانی که کتاب ها را در اختیار دارند این کتاب ها برای استفاده دیگران چاپ هم می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در ادامه در خصوص مجتمع فرهنگی عدالت میناب گفت:در این زمینه پیگیری های لازم انجام می گیرد.

وی اظهار داشت:کم کاری هایی که تاکنون صورت گرفته سبب شده تا زمینی که برای مجتمع کلنگ زنی شده بود حفظ نشود و زمین به نهاد دیگری واگذار شود.

وی تصریح کرد:مسئولان وقت اداره ارشاد میناب باید در زمینه ادامه کار احداث مجتمع بیشتر تلاش می کردند ودر پاسخ به یکی از خبرنگاران که بودجه مجتمع مذکور در کمیته برنامه ریزی مصوب شده گفت:اگر به این شکل بوده در این راستا بایدمعاونت برنامه ریزی استدانداری پاسخگو باشد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 20:22  توسط ایلیا  | 

ساعت 11 و 45 دقیقه 25 بهمن ماه خیابان شهید جهانگیر امینی میناب روبروی بانک تجارت
خودروی سواری آگاهی بندرعباس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 12:3  توسط ایلیا  | 

خبرگزاری فارس: گوری دسته‌جمعی در پی حفر یک حلقه چاه در میناب کشف شد.

گوردسته جمعی

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، اماکن، بناها و اشیای تاریخی در هر کشور به منزله میراث گذشتگان و بیانگر هویت آن کشور دارای اهمیت و توجه هستند، از این‌رو برای حراست و پاسداری از آنها ساز و کار ویژه‌ای پیش‌بینی و طراحی می‌شود.

در ماده یک قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور، مصوب سال 1364، در تعریف میراث فرهنگی آمده است: "میراث فرهنگی شامل آثار باقی مانده از گذشتگان است که نشانگر حرکت انسان در طول تاریخ است و با شناسایی آن، زمینه شناخت هویت و خط حرکت فرهنگی میسر می‌شود و از این طریق زمینه عبرت برای انسان فراهم می‌آید".

به عبارت دیگر، میراث فرهنگی رد پای انسان در طول تاریخ است که حامل پیامی انسانی است.

ایران به جهت برخورداری از پیشینه کهن و تمدن بزرگ، بناهای عظیم فرهنگی و تاریخی را در خود دارد، اما برخی بی‌توجهی‌ها از ناحیه دستگاه‌های مسئول و نیز کم اطلاعی عده‌ای از مردم و سوءاستفاده سودجویان سبب شده تا بخشی از اشیاء گران قیمت تاریخی و میراث فرهنگی کشور سر از موزه‌های کشورهای خارجی در بیاورد و اگر یک ایرانی بخواهد یک عکس از آن بگیرد باید بابت آن بهای هنگفتی را پرداخت کند.

میناب نیز به لحاظ و فراز و نشیب‌های تاریخی از جمله شهرستان‌هایی است که بناها و اماکن تاریخی شناسایی شده و ناشناخته فراوانی دارد، ولی به علت اینکه اداره میراث فرهنگی در آن دایر نیست عملاً در راستای حفاظت و صیانت از آنها اقدامی صورت نمی‌گیرد که بی‌توجهی به "قلعه هزاره" در حال تخریب که در مرکز شهرستان واقع شده گویای این مطلب است.

در طول روزهای اخیر و طی تماس مردمی مبنی بر پیدا شدن پنج جسد پس از حفر یک چاه فاضلاب در روستای دودو از توابع میناب، خبرنگار فارس با حضور در محل حفر چاه که در منزل یکی از اهالی این روستا است استخوان‌های پیدا شده را مشاهده کرد.

قنبر ذاکری‌نسب که این منزل از ارث پدری به همسرش به ارث رسیده به خبرنگار فارس گفت: پدر همسرم بیش از 60 سال در این خانه زندگی کرده و بنای این خانه نیز به قبل از تولد وی باز می‌گردد.

وی ادامه داد: در حفاری‌هایی که در سال‌های گذشته نیز انجام دادیم تعدادی جسد استخوان شده کشف شد و آنها را دوباره در نقطه‌ای دیگر دفن کردم.

علی دهقانی یکی از افراد قدیمی و مسن محل نیز به خبرنگار فارس گفت: پدرانمان در زمان‌هایی که ما جوان و نوجوان بودیم در قصه‌های خود از روستای دودو به عنوان محلی برای دفن دسته‌جمعی کشته‌ها در درگیری با پرتغالی‌ها نام می‌بردند.

این موضوع برای تشخیص دقیق و موثق نیاز به کار کارشناسی دارد، اما آنچه خبرنگار فارس در تحقیق میدانی خود و با حضور در محل به آن پی برد این است که در یک فضای سه متر در دو و نیم متر با عمق دو متر بیش از پنج جسد پیدا شده بود و از حالت دفن عادی و یا قبرستان بودن خارج بود چرا که استخوان‌های اجساد بدون در نظر گرفتن قبله و به صورت روی هم دفن شده است.

امید است که نهادهای مسئول نظیر میراث فرهنگی نسبت به این موضوع اهتمام لازم را داشته باشند و در این راستا حرکتی اساسی کنند.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 10:19  توسط ایلیا  | 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میناب خبرداد:

خرید 5 تن گوشت قرمز و 22 تن گوشت منجمد

خرید 5 تن گوشت قرمز و 22 تن گوشت منجمد

خبرگزاری فارس:رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میناب از خرید پنج تن گوشت قرمز و 22 تن گوشت منجمد به صورت مقدمه برای این شهرستان خبر داد.

عبدالرضا پیروی منش در گفت و گو با خبرنگار فارس در میناب گفت:در راستای تامین اقلام مورد نیاز مردم در ایام عید زمینه ورود این اقلام فراهم شده که تا پایان هفته جاری وارد میناب می شود.

وی افزود:در جهت تسهیل سفر میهمانان نوروزی تمام واحدهای خدماتی سطح شهر به ویژه نانوایی ها به صورت کشیک خدمات دهی می کنند.

پیروی منش با اشاره به این که بازرسی بازار از ابتدای بهمن ماه آغاز شده اظهار داشت:برخی واحدهای صنفی متخلف نیز پس از طی روند قانونی پلمپ شدند.

وی بیان کرد:با توجه به این که رسیدگی به تخلفات نانوایی ها از حوزه تعزیرات آرد و نان فرمانداری ها خارج شدند و همانند سایر واحدهای صنفی با آنها برخورد می شود دو واحد نانوایی سطح شهر به علت کم فروشی و گران فروشی ضمن تعطیلی، پلمپ و نصب پارچه صورت گرفته است.

 رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میناب ادامه داد:با توجه به وجود بیش از سه هزار و 800 واحد صنفی پروانه دار کار بازرسی از این واحدها سخت و دشوار است و می طلبد که سایر دستگاه ها نیز با اداره صنعت، معدن و تجارت در این زمینه تعامل و همکاری داشته باشند.

وی گفت:بخشداران در بخش ها و روستاها باید در زمینه معرفی واحدهای صنفی متخلف همکاری لازم را داشته باشند.

پیروی منش با اشاره به وجود دستفروشان در میدان 22 بهمن شهر میناب گفت:برای زیبا سازی چهره شهر باید تدبیری از سوی شهرداری برای ساماندهی آنان اندیشیده شود.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه بهاره در میناب خبر داد و افزود:این نمایشگاه در چهارم اسفند ماه در بلوار ساحلی برپا و در آن اقلامی نظیر کیف و کفش، مواد پروتینی، حبوبات و خشکبار و شیرینی جات به فروش می رسد.

وی افزود:در نمایشگاه بهاره 150 غرفه پیش بینی شده و به مدت 10 روز دایر می باشد.

این مسئول اذعان داشت:با هدف کنترل قیمت ها و نظارت بر بازار طرح ویژه تجدید بازرسی از واحدهای صنفی از یکم اسفند تا پایان تعطیلات نوروز به شکل استقرار اکیپ سیار در میدان شهداء اجرا می شود.

پیروی منش اضافه کرد:بازرسی از واحدهای صنفی در دو نوبت صبح و بعداز ظهر انام می شود.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 9:31  توسط ایلیا  | 

در پی کاهش سهمیه سوخت:

رانندگان تاکسی در میناب اعتصاب کردند

ایلیا نیوز:در پی کاهش سهمیه سوخت ماشین های تاکسی بیش از 70 راننده تاکسی به همراه ماشین های خود در میدان شهدای میناب اعتصاب کردند.

دقایقی پیش جمعی از رانندگان تاکسی با تجمع در میدان شهدای این شهرستان خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.

سید حمزه مظلوم یکی از رانندگان با بیان این که در میناب بیش از 200 تاکسی وجود دارد گفت:هر تاکسی در کشور 660 لیتر سهمیه بنزین دارد و این سهمیه برای خودروهای دو گانه سوز 360 لیتر است و شهرهایی که فاقد جایگاه CNG هستند از طریق کارت موقت توسط شرکت نفت ماهیانه 300 لیتر به تاکسی های دو گانه سوز بنزین داده می شود و این از بدو سهمیه بندی سوخت بوده است.

شرکت نفت نیمه هر ماه باید سهمیه خود را پرداخت کند ولی اکنون از اعطای سهمیه خودداری می کند و در پاسخ رانندگان می گوید ما در این راستا مکاتبات لازم را انجام داده ایم و با استان و مسئولان مربوطه در میان گذاشته ایم .

این راننده اظهار داشت:با تحقیقاتی که انجام داده ایم در استان هایی نظیر کرمان این مشکل وجود ندارد.

وی گفت:رانندگان به علت نداشتن سهمیه سوخت قادر به ادامه کار و جابجایی مسافر نمی باشند.

مظلوم ادامه داد:مشکلات رانندگان فراوان است ولی با توجه به این که در دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی قرار داشتیم تجمع نکردیم و به سختی و با بنزین آزاد تحمل کردیم تا دشمنان از این حرکت استفاده نکنند.

وی ابراز داشت:مسئول تاکسیرانی نیز در قبال این مشکل هیچ گونه احساس مسئولیت ندارد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۰ساعت 12:12  توسط ایلیا  | 

در راستای بزرگداشت قضایی:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به میناب سفر می کند

خبرگزاري فارس: رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميناب از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد در همايش بزرگداشت مرحوم ملا حسينعلي قضايي در اين شهرستان خبر داد.

اسماعيل جهانگيري امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس، با بيان اين که همایش مرحوم ملا حسینعلی قضایی مرثیه سرای جنوب کشور در سطح ملی و در شهرستان میناب برگزار می شود افزود:مرحوم حسينعلي قضايي چهره اي است كه در قرن 13 در میناب مي زيسته است.

وي افزود:از آنجا كه قضايي شخصيتي ملي است و خدمات قابل توجهی را فرهنگ کشور به ویژه در حوزه عاشورا و اهل بیت(ع) انجام داده ولی تا کنون مورد بی توجهی قرار گرفته است.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميناب با بیان این که قضايي بزرگترين مرثيه سرا و شاعر جنوب كشور است گفت:بسیاری از ابعاد شخصیتی این خادم اهل بیت(ع) برای مردم ناشناخته مانده است.

جهانگيري با اشاره به این که در این همایش از یکی از چهره های موفق علمی از خاندان قضایی تجلیل می شودگفت:در اين آئين بیش از ۲۰ محقق و پژوهشگر مطرح در سطح کشور حضور می یابند.

همایش بزرگداشت قضایی 25 بهمن ماه در سالن آموزشکده فنی میناب برگزار می شود.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۰ساعت 11:7  توسط ایلیا  | 

امام جمعه میناب:

قادریم تلاویو را موشک باران کنیم

 

ایلیانیوز:امام جمعه میناب با اشاره به نیاز ایران در زمان جنگ به جزئی ترین امکانات گفت:امروز قداریم در صورت تهدید تلاویو را موشک باران کنیم.

 حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر در مراسم راهپیمایی 22 بهمن با بیان این که تا کنون جامعه بشری سه نوع انقلاب را تجربه کرده افزود:انقلاب هایی که وجه سیاسی و برای به دست گرفتن اوضاع رخ داده نظیر ملی شدن صنعت نفت نوع نخست این انقلاب ها است.

 

وی ادامه داد:انقلاب های اجتماعی که در آن تغیرات فرهنگی و سیاسی صورت می گیرد ولی زیر بنایی نیست نوع دوم از انقلاب های صورت گرفته در دنیاست که می توان به انقلاب مشروطه اشاره کرد.

 

معتمدی فر همچنین از انقلاب تاریخی به عنوان انقلاب تاثیر گذار و ماندگار در گذر زمان یاد کرد و اظهار داشت:انقلاب فرانسه و درگیری هایی که در شمال و جنوب آمریکا رخ داد از این نوع است که امروز نیز بشر در گوشه کنار دنیا شاهد آن است.

 

امام جمعه میناب نوع چهارم انقلاب را انقلاب شکل گرفته اسلامی در بهمن 57 معرفی و افزود:انقلابی که توسط امام شکل گرفت در هیچ قاموسی در دنیا نیامده و درباره آن صحبت نشده است.

 

وی انقلاب اسلامی ایران را مبتنی بر آموزه های وحی معرفی و ابراز داشت:انقلابی که محور آن یک روحانی به تمام معنا مقدس باشد را جز در تاریخ انبیاء الهی نمی توان دید.

 

وی گفت:امام خمینی(ره) انقلاب را در سال 42 کلید زد و در بمهن 57 به پیروزی رساند.

 

معتمدی فر زمان کنونی و سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب را مناسب ترین فرصت برای کالبد شکافی انقلاب دانست و ادامه داد:نسل سوم و چهارم انقلاب باید ضمن شناخت ارزش های نظام از آن دفاع کند.

 

وی اعتقاد به اصول و مبانی دینی و قانون اساسی را از مهمترین شاخصه های نظام اسلامی برشمرد و اظهار داشت:انقلاب اسلامی ایران هیچ مکتب و ایسمی را جز الله محوری نمی شناسد.

 

وی در ادامه تکیه نظام بر دو آموزه مهم تشیع که عبارتند از شهادت و مهدویت را رمز ماندگاری آن عنوان کرد و بیان داشت:دشمنان به خوبی به این مسئله رسیده اند که قدرت ایران در شهادت طلبی و اعتقاد به مهدویت است.

 

معتمدی فر همچنین پیوند دین و سیاست، اعتقاد به مرجعیت، ولایت فقیه و روحانیت و اتحاد و انسجام را از دیگر شاخصه های نظام اسلامی ایران دانست و اظهار کرد:مردم ایران از هر قوم، فرقه و با هر زبان و نژاد و رنگ همواره در فی استبداد و استکبار یکدل و یکپارچه هستند.

 

وی با اشاره به چالش های پیش روی انقلاب گفت:در سال 57 دشمنان ما در اوج قدرت بودند ولی ما در همان زمان شوروی را با سیلی انقلاب محو کردیم و امروز نیز غرب به برکت وعده امام راحل در منجلاب نابودی است.

 

وی گفت:خانواده های معظم شاهد و ایثارگر و فرزندان برومند آنان ذراتخانه های دنیا را به لرزه در آوردند.

 

امام جمعه میناب با اشاره به فعالیت منافقین در سال های نخست پیروزی انقلاب اسلامی افزود:زمانی منافقین تا رئیس جمهوری نفوذ کردند و بیش از یک هزار ترور در کشور انجام دادند ولی امروز دنیا شاهد است که منافقین کور دل پست ترین گروه در بین ملت ها به شمار می روند.

 

وی گفت:ایران در موقعیت بین المللی به جایی رسیده که شعار هیهات من الذله را در دنیا و منطقه نهادینه کرده و موج بیداری اسلامی را به راه انداخته تا جایی که عکس دانشمند شهید ایرانی در مقابل کاخ سفید به اهتزاز در آمده است.

 

وی ادامه داد:امروز حزب الله لبنان با حمایت ایران قوی ترین قدرت در مقابل دشمنان است.

 

معتمدی فر افزود:ایران به برکت انقلاب اسلامی در پیشرفت های فنی و تکنولوژی، فرمایش پیامبر را که فرمود اگر علم در ثریا باشد مردانی از پارس به آن دست خواهند یافت را با دسترسی به علم روز دنیا تحقق بخشیده اند.

 

وی با اشاره به نیاز ایران در زمان جنگ تحمیلی به ابتدایی ترین امکانات افزود:امروز قادریم در صورت تهدید تلاویو را موشک باران کنیم.

 

وی همچنین ادامه داد:در بخش پزشکی افتخار ما این است که ایران به بیمارستان خاورمیانه تبدیل شده است.

 

امام جمعه میناب در ادامه با بیان ابعادا فتنه 88 گفت:اگر مدیریت رهبر معظم انقلاب در فتنه 88 و حوادث پس از انتخابات نبود انقلاب اسلامی فلج می شد اما مقام معظم رهبری با درایت تو دهنی محکمی به فتنه و عوامل آن زد.

 

وی افزود:جریان فتنه و انحرافی به دنبال رنگ و چهره عوض کردن هستند تا بتوانند در نهاد قانونگذاری نفوذ کنند که مردم با هوشیاری باید به این موضوع توجه داشته باشند.

 

وی با بیان این که اگر کسی ندانسته و از روی ناآگاهی رای دهد مدیون امام و شهدا است افزود:مجلس نهم باید ولایتمدار و استوار در مقابل دشمان و پیرو ارزش ها باشد.

 

امام جمعه میناب با بیان فرمایشی از امام خمینی(ره) گفت:مردم صاحبان واقعی نظام و انقلاب هستند و هر مسئولی در هر دستگاهی نسبت به انجام امور مردم کوتاهی و بی اعتنایی کند از پیکره جمهوری اسلامی نیست.

 

وی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را بیانگر عشق و ارادت مردم به نظام و رهبری خواند و تصریح کرد:حضور مردم به نشان داد که باید پای علم انقلاب ایستادگی کرد.

 

انتهای پیام/

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 11:46  توسط ایلیا  | 

به مناسبت هفته وحدت:

جشن میلاد پیامبر(ص) در مدرسه علمیه حضرت زینب(س) میناب برگزار شد

 

به گزارش ایلیانیوز حجت الاسلام والمسلمین یعقوب بابایی با اشاره به تقارن دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد پیامبر اعظم وهفته وحدت گفت:امام خمینی انقلاب را بر اساس ریشه ها و باورها که برگرفته از انقلاب عظیم رسول گرامی اسلام و قیام سیدالشهدا بود بنیانگذاری کرد.

وی با بیان این که نظام اسلامی معادلات سیاسی دنیای استکبار را به هم زد اظهار داشت:عدالت گستری و مردم سالاری دینی و حمایت از مستضعفان نشأت گرفته از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری پیامبر گونه امام خمینی (ره) است.

این فعال مذهبی ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص کرسی های آزاد اندیشی ادامه داد:در کرسی های آزاد اندیشی و مباحث طرح شده باید اساتید خبره و توانمند محور کار بر عهده داشته باشند.

بابایی فلسفه بعثت رسول اکرم را رسیدن به مکارم اخلاق و سجایایی اخلاقی عنوان کرد و ایراز داشت:انقلاب اسلامی برای برقراری عدالت و مبارزه با ظلم رژیم سفاک پهلوی شکل گرفت.

وی عدالت خوالهی را جز آرمان های انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به طرح و توطئه ایران هراسی و اسلام هراسی توسط استکبار، اظهار کرد:اگر کسانی در این فکر باشند که عدالت طلبی و عدالت خواهی دشمن ندارد در ساده اندیشی کامل بسر می برند.

این کارشناس مذهبی حرکت در راستای ارزش های انقلاب را مشروط به حمایت و پشتیبانی از ولایت و رهبری دانست و افزود:رسیدن به اهداف نهایی انقلاب در راستای عمل به فرامین رهبری نظام است.

این مراسم با حضور 180نفر از طلاب دختر مدرسه علمیه حضرت زینب(س) میناب در این مدرسه برگزار شد.

انتهای پیام/

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۰ساعت 17:42  توسط ایلیا  | 

به مناسبت دهه فجر:

 کارگاه آموزشی وبلاگ‌نویسی فجر در ميناب برگزار شد

كارگاه فجر

كارگاه فجر در ميناب

خبرگزاري فارس:به مناسبت گراميداشت دهه فجر و پيروزي انقلاب اسلامي كارگاه آموزشي وبلاگ نويسي فجر ویژه بسیجیان در كانون فرهنگي ورزشي جوانان بسيج ناحيه ميناب برگزار شد.

مدیر کانون فرهنگی ورزشی جوانان بسیج میناب در حاشيه برگزاري اين كارگاه در گفت و گو با خبرنگار فارس با بيان اين كه هدف از برگزاري اين كارگاه تهیه و طراحی وبلاگ‌هایی با محتوا و مطالب ارزشمند و دینی و اسلامی است افزود:فناوری ارتباطات و اطلاعات و فعاليت در عرصه مجازي در سال هاي اخیر تغییرات وسیع و سریعی در ابعاد مختلف زندگی جوامع بشري پدید آورده است.

حسن پيروي منش با اشاره فعاليت دشمنان در فضاي سايبري و تشكيل سايت و وب سايت هاي ضد ديني و ضد اخلاقي گفت:اگر امروز كساني كه كار ارزشي و ديني مي كنند، قواعد كار در حوزه فضای مجازی را ندانندبه طور قطع ميدان را به دشمنان واگذار كرده اند.

وي اساس كار بسيج در نظام جمهوري اسلامي را آگاهي و بصيرت دانست و افزود:در اين راستا بسيج بايد در همه عرصه ها ورود و با علم و تكنولو‍ژي روز دنيا آشنا شود.

در این کارگاه یک روزه كه با حضور بيش از 200 نفر از بسیجیان خواهر و برادر به صورت به صورت جداگانه در کانون فرهنگی ورزشی جوانان بسیج میناب برگزار شد شركت كنندگان با نحوه ساخت وبلاگ و مديريت و پشتيباني آن، ساخت پست الكترونيكي و ارسال و دريافت نامه توسط آن آشنا شدند.

انتهاي پيام/

+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۰ساعت 16:20  توسط ایلیا  | 

خبرگزاری فارس: امام جمعه میناب گفت: اگر تهدیدات ادامه یابد ملت ایران، آمریکا را با تمام تجهیزات و امکاناتش در خلیج‌فارس غرق می‌کند.

 به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، حجت‌الاسلام میرزا حسین معتمدی‌فر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه امروز با بیان اینکه طالبان و وهابیت به دنبال این هستند تا شخصیت پیامبر اسلام (ص) را به دنیا بد معرفی کنند، اظهار داشت: دنیا و عموم مردم آن در خصوص رسول گرامی اسلام (ص) لجاجت ندارد اما نسبت به آن دچار جهل و نادانی هستند.

وی معرفی پیامبر عظیم‌الشان اسلام به دنیا را وظیفه آحاد مسلمانان دانست و افزود: هر کسی به شخصیت پیامبر خاتم با تحقیق کامل بنگرد، نمی‌تواند فضایل بی حد او را نادیده بگیرد. امام جمعه میناب در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه و در دیدار با پرسنل نیروی هوایی، فرمایشات رهبر انقلاب را راهگشای همه مسائل دانست.

وی همچنین 22 بهمن را روز فریاد ملت علیه ظلم و استکبار دانست و افزود: دشمنان نظام در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب چالش‌های فراوانی را برای از بین بردن نظام فرا روی کشور درست کردند اما فضل الهی و خواست خداوند متعال همه چالش‌ها را به فرصتی طلایی برای ایران اسلامی تبدیل کرد.

معتمدی‌فر جنگ تحمیلی، ترور یاران امام و شخصیت‌های تاثیرگذار در شکل‌گیری انقلاب را از مهم‌ترین چالش‌های طراحی شده توسط دشمنان عنوان کرد و بیان داشت: دلیر مردان ایران با همت و اراده آهنین در این دو عرصه دشمن را ناکام کردند.

امام جمعه میناب از تلاش دشمن برای نفوذ در عنصر رهبری به عنوان دیگر چالش طراحی شده توسط دشمنان نام برد و افزود: دشمنان به خیال باطل و خام خود در این اندیشه بودند که ایران نیز مانند دیگر کشورهاست و به دنبال درست کردن چالش رهبری بودند.

معتمدی‌فر ادامه داد: چه در زمان امام راحل و چه از زمانی که رهبری نظام بر عهده مقام معظم رهبری است، همه دشمنان در عرصه‌های گوناگون درایت، اقتدار و نفوذ ناپذیری رهبری ایران را دیدند.

وی با اشاره به تحرکات اخیر در خلیج فارس گفت: اگر تهدیدات ادامه پیدا کند ملت ایران، آمریکا را با همه تجهیزاتش در خلیج‌فارس غرق و به عمق آب‌ها می‌فرستد.

معتمدی‌فر با برشمردن خدمات نظام اسلامی در طول 32 سال از انقلاب، گسترش خدمات رو به رشد نظام را از نقطه قوت آن خواند و ادامه داد: در طول این سال‌ها گرچه افت و خیزهایی وجود داشته ولی روند کلی روند خدمت‌رسانی به مردم بوده است.

وی با بیان اینکه امروز به برکت نظام اسلامی مردم از رفاه نسبی برخودار هستند، گفت: مقایسه نظام اسلامی با رژیم طاغوت حرام شرعی است.

خطیب جمعه میناب در ادامه ضمن اشاره به این تاکنون بسیاری تلاش کردند برای قیام‌های اخیر در کشورهای منطقه به سلیقه خود نامگذاری کننده اظهار داشت: به فرمایش رهبر معظم انقلاب این قیام‌ها نامی چیز بیداری اسلامی برگرفته از انقلاب اسلامی ایران ندارند.

وی همچنین با اشاره به دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در طول دهه فجر به جز ورود حضرت امام و 22 بهمن دو اتفاق مهم دیگر نیز رخ داد که کمتر به آن توجه می‌شود.

امام جمعه میناب افزود: نادیده گرفتن کودتا و حکومت نظامی توسط امام و پیوستن ارتش به مردم و بیعت با امام از جمله وقایع مهمی است شیشه عمر نظام شاهنشاهی را شکست و این خواست و اراده خداوند متعال بود.

امام جمعه میناب با اشاره به ابعاد 22 بهمن، وظیفه مردم در نظام اسلامی و شرایط منطقه گفت: تداوم انقلاب در پشتیبانی از ولایت فقیه و ادامه مبارزات علیه استکبار است.

معتمدی‌فر تصریح کرد: مردم ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امام و شهدا و ایستادگی بر سر اصول و ارزش‌ها، با مشت‌های گره کرده تو دهنی محکمی را به استکبار و ایادی ظلم می‌زنند.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۰ساعت 14:22  توسط ایلیا  | 

با حضور نماینده ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه:

نمایشگاه هنرهای تجسمی در میناب گشایش یافت

هنرهای تجسمی میناب

میناب

خبرگزاری فارس:طی مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه نمایشگاه هنرهای تجسمی تحت عنوان عاشورائیان فجر آفرین گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب درشرق هرمزگان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان هدف از برپایی این نمایشگاه را گرامیداشت دهه فجر، معرفی توانمندی هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی و بهره مندی مردم از آثار آنان عنوان کرد.

اسماعیل جهانگیری افزود:این نمایشگاه تا 25 بهمن در فرهنگسرای شهید بهشتی و پس از آن در دو دبیرستان و هنرستان که دارای رشته گرافیگ هستند هر کدام به مدت سه روز دایر می باشد.

وی اظهار داشت:آثار ارائه شده در این نمایشگاه با موضوعات جنگ نرم، انتخابات، عاشورا و واقعه کربلا،عمران و آبادانی پس از جنگ و بیداری اسلامی است.

جهانگیری افزود:تعداد این آثار 112 اثر عنوان کرد و گفت:آثار به نمایش گذاشته متعلق به هشت هنرمند مینابی عضو انجمن هنرهای تجسمی است.

وی با تشریح ابعاد مختلف هنر بیان داشت:هنرمندان مینابی متعهدترین هنرمندان هستند.

نمایشگاه هنرهای تجسمی با حضورامام جمعه، معاون فرماندار، فرمانده سپاه ناحیه میناب و نماینده ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه گشایش یافت.

انجمن هنرهای تجسمی میناب 20 نفر عضو دارد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۰ساعت 10:24  توسط ایلیا  | 

با حضور معاون فرهنگی کانون های مساجد کشور صورت گرفت:

 راه اندازی دبیرخانه نخستین جشنواره سرود رضوی کشور در میناب

ابراهیم زاکری

خبرگزاری فارس: با حضور معاون فرهنگی کانون های مساجد کشور و استاندار هرمزگان دبیرخانه نخستین جشنواره ملی سرود رضوی ویژه روستاهای کشور در میناب راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، مدیر کانون امام المنتظر روستای کردر گفت:مردم این روستا با عشق به ولایت و رهبری فعالیت های چشمگیری را در عرصه فرهنگی، هنری و ورزشی در طول سال انجام می دهند.

ابراهیم زاکری با تشریح خدمات این کانون وجوانان عضو آن از اجرای طرح 90 در 90 جهاد فرهنگی در این روستا طی سال جاری به عنوان یکی از برنامه های شاخص نام برد و افزود: در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و لبیک به ایشان 30 ختم قرآن کریم از ابتدای سال جاری تاکنون در کردر برگزار شده است.

وی ادامه داد:اجرای طرح محرم به مدت سه سال پیاپی در قالب برپایی یکصد شب متوالی مراسم زیارت عاشورا در ماه های ذی حجه، محرم و صفر در منازل مردم از دیگر برنامه های فرهنگی در این روستا است.

زاکری با اشاره به برگزاری جشنواره آسمان هشتم به مدت پنج سال پیاپی در دهه کرامت اظهار داشت:این جشنواره در سال جاری و با حضور و مشارکت جوانان مومن به صورت استانی در میناب برگزار شد.

وی تصریح کرد:در صورت اختصاص امکانات و فراهم بودن تجهیزات مورد نیاز در این روستا نیروهای فعال فرهنگی این توانایی را دارند تا میناب را به قطب فرهنگی و فعالیت های دینی در منطقه و کشور تبدیل کنند.

گفتنی است در این مراسم که با حضور معاون فرهنگی ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجدکشور، استاندار هرمزگان، فرماندار میناب و جمعی ازمدیران کل دستگاه های اجرایی استان در حسینیه امام رضا(ع) روستای کردر برگزار شد ضمن افتتاح دبیرخانه نخستین جشنواره ملی سرود رضوی ویژه روستاهای سراسر کشور از پایگاه اینترنتی این جشنواره نیز رونمایی شد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 20:56  توسط ایلیا  | 

معاون فرهنگی ستادعالی کانون های مساجد کشور مطرح کرد:

 نامگذاری روستای کردر به نام امام هشتم شیعیان

طاهریان

خبرگزاری فارس:معاون فرهنگی ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان این که نام روستای کردر با نام امام رضا(ع) گره خورده گفت:باید زمینه ای فراهم شود تا نام این روستا به "روستای رضوی کردر" تغییر پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، سید مرتضی طاهریان در آئین افتتاحیه دبیرخانه نخستین جشنواره ملی سرود رضوی ویژه روستاهای کشور اظهار داشت:با رصد کردن برنامه های فرهنگی سراسر کشور مشاهده می شود که نام روستای کردر در سطر قرار دارد.

وی با اشاره به برگزاری پنج سال پیاپی جشنواره آسمان هشتم در این روستا گفت:پس از بررسی عملکرد این جشنواره و برنامه های آن تصمیم دبیرخانه جشن های رضوی براین شد تا نخستین جشنواره سرود رضوی کشور به میزبانی میناب و روستای کردر در هرمزگان برگزار شود.

طاهریان افزود:براساس آئین نامه تدوین شده مساجد روستاهای سراسر کشور می بایست تا پایان خردادماه سال 91آثار خود را در قالب سرود به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

معاون فرهنگی ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور روستای کردر را الگوی فرهنگی و خدمات دینی برای سایر نقاط کشور معرفی و افزود:باید زمینه ای فراهم شود تا علاوه بر شهرها در روستاها نیز فعالیت های فرهنگی و مذهبی به صورت گسترده صورت پذیرد.

استاندار هرمزگان نیز در ادامه تلاشگران عرصه فرهنگ و هنر را دلدادگان مکتب اسلامی و ارزش ها خواند و گفت:کار فرهنگی متکی بر همت و اراده، با نگاه اعتقادی و بهره گیری از اندیشه های ائمه اطهار(ع) موفق و کارآمد است.

عزیزی بر پیگیری مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از طریق وزارت ارشاد و  در حد توان در راستای حل مشکلات کانون امام المنتظر روستای کردر تاکید کرد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 20:16  توسط ایلیا  | 

تا سال آینده محقق می شود:

 

برخورداری روستای بالای 500 نفرجمعیت از خانه بهداشت

خبرگزاری فارس:رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان این که تمام روستاهای بالای 700 نفر جمعیت در میناب از خانه بهداشت بهره مند هستند اظهار داشت: تا سال آینده تمام روستاهای بالای 500 نفر جمعیت در این شهرستان از خانه بهداشت و خدمات بهداشتی آن بهره مند می شوند.

محمد شکاری در آئین بهره برداری از خانه بهداشت روستای طیبی شاهی گفت: در دهه فجر پروژه های تاثیر گذار و قابل توجهی در حوزه سلامت استان به بهره برداری رسید.

وی ارائه خدمات بهداشتی در حوزه سلامت در نقاط مختلف استان به ویژه مناطق دور دست و محروم را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و ابراز داشت:مدل خانه های بهداشت ایران اکنون به صورت مدل موفق و پیشرو در ارائه خدمات اولیه بهداشتی به خانواده ها در دنیا مطرح است به گونه ای که کشور آمریکا از آن الگو گرفته است.

وی با اشاره به تصویب احداث 72 خانه بهداشت از اعتبار استانداری و دانشگاه علوم پزشکی در سال 89 در میناب گفت:در دهه فجر سال جاری 22 خانه بهداشت با اعتبار یک میلیارد و 126 میلیون تومان در میناب بهره برداری و تقدیم مردم شد.

شکاری افزود:تا هفته دولت و دهه فجر سال 91تعداد 32 خانه بهداشت دیگر در میناب به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 20:15  توسط ایلیا  | 

با حضور معاون وزیر علوم صورت گرفت:

 

بهره برداری از دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی میناب

دانشگاه کشاوری میناب

خبرگزاری فارس:طی مراسمی با حضور معاون اداری مالی و نیروی انسانی وزیر علوم تحقیقات و فناوری دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی میناب به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، معاون اداری مالی و نیروی انسانی وزیر علوم در این مراسم با بیان این که نظام اسلامی اکنون مسلمانان دنیا را رهبری می کند گفت:ایران اسلامی به حول و قوه الهی در منطقه و دنیا توانسته رتبه های نخست علمی را از آن خود کند.

علی اکبر متکان در ادامه با اشاره به توانمندی های دانشگاه هرمزگان افزود: در سال های اخیر دانشگاه هرمزگان توانسته به امور خود سرعت قابل توجهی بخشد.

وی وجود دانشگاه هرمزگان در استان و دانشکده کشاورزی در میناب را سر منشا حرکت در راستای رفع نیازهای اساسی کشور در بخش کشاورزی عنوان کرد و اظهار داشت:گسترش و توسعه دانشکده کشاورزی میناب می تواند موجب تحول و رونق در منطقه شود.

متکان ابراز داشت:دانشگاه هرمزگان در سال جاری از نظر بودجه ای رشد 50 درصدی و از حیث عمرانی 114 درصد رشد داشته است.

وی با بیان این که دانشکده کشاورزی نیازمند مزارع و زمین است افزود:در صورت تامین زمین برای احداث خوابگاه و توسعه دانشکده، وزارت علوم متعهد می شود دانشکده را به دانشگاه کشاورزی ارتقاء دهد.

استاندار هرمزگان هم گفت:تقویت کشاورزی به صورت علمی و سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی علمی و مکانیزه می تواند کشاورزی بر رونق کشاورزی کمک کند.

ابراهیم عزیزی با عنوان این مطلب که این دانشکده در آینده ای نزدیک به دانشگاه کشاورزی استان تبدیل می شود بر رایزنی و پیگیری برای واگذاری جهت توسعه دانشکده کشاورزی میناب تاکید کرد.

رئیس دانشگاه هرمزگان نیز بابیان این که برای احداث دانشکده کشاورزی میناب بیش از دو میلیارد تومان هزینه شده افزود:این دانشکده از مصوبات دور اول سفر هئیت دولت به هرمزگان است که در چهار فاز در زمینی به مساحت 9 هزار متر مربع احداث می شود که امروز توانسته ایم به همت مسئولان و کمک دولت فاز نخست آن را بهره برداری و فاز دوم را کلنگ زنی کنیم.

احمد نوحه گر با بیان این که فاز دوم شامل سه هزار متر مربع است اظهار داشت:منطقه از پتانسیل خوبی در زمینه کشاورزی برخوردار است که در آینده می توان با احداث آموزشکده در شهرستان های اطراف شاهد تحول و جهش در زمینه علمی و کشاورزی بود.

وی گفت:فاز دوم این دانشکده تا سال آینده به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 20:14  توسط ایلیا  | 

با حضور معاون وزیر علوم صورت گرفت:

 

بهره برداری از دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی میناب

خبرگزاری فارس:طی مراسمی با حضور معاون اداری مالی و نیروی انسانی وزیر علوم تحقیقات و فناوری دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی میناب به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، معاون اداری مالی و نیروی انسانی وزیر علوم در این مراسم با بیان این که نظام اسلامی اکنون مسلمانان دنیا را رهبری می کند گفت:ایران اسلامی به حول و قوه الهی در منطقه و دنیا توانسته رتبه های نخست علمی را از آن خود کند.

علی اکبر متکان در ادامه با اشاره به توانمندی های دانشگاه هرمزگان افزود: در سال های اخیر دانشگاه هرمزگان توانسته به امور خود سرعت قابل توجهی بخشد.

وی وجود دانشگاه هرمزگان در استان و دانشکده کشاورزی در میناب را سر منشا حرکت در راستای رفع نیازهای اساسی کشور در بخش کشاورزی عنوان کرد و اظهار داشت:گسترش و توسعه دانشکده کشاورزی میناب می تواند موجب تحول و رونق در منطقه شود.

متکان ابراز داشت:دانشگاه هرمزگان در سال جاری از نظر بودجه ای رشد 50 درصدی و از حیث عمرانی 114 درصد رشد داشته است.

وی با بیان این که دانشکده کشاورزی نیازمند مزارع و زمین است افزود:در صورت تامین زمین برای احداث خوابگاه و توسعه دانشکده، وزارت علوم متعهد می شود دانشکده را به دانشگاه کشاورزی ارتقاء دهد.

استاندار هرمزگان هم گفت:تقویت کشاورزی به صورت علمی و سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی علمی و مکانیزه می تواند کشاورزی بر رونق کشاورزی کمک کند.

ابراهیم عزیزی با عنوان این مطلب که این دانشکده در آینده ای نزدیک به دانشگاه کشاورزی استان تبدیل می شود بر رایزنی و پیگیری برای واگذاری جهت توسعه دانشکده کشاورزی میناب تاکید کرد.

رئیس دانشگاه هرمزگان نیز بابیان این که برای احداث دانشکده کشاورزی میناب بیش از دو میلیارد تومان هزینه شده افزود:این دانشکده از مصوبات دور اول سفر هئیت دولت به هرمزگان است که در چهار فاز در زمینی به مساحت 9 هزار متر مربع احداث می شود که امروز توانسته ایم به همت مسئولان و کمک دولت فاز نخست آن را بهره برداری و فاز دوم را کلنگ زنی کنیم.

احمد نوحه گر با بیان این که فاز دوم شامل سه هزار متر مربع است اظهار داشت:منطقه از پتانسیل خوبی در زمینه کشاورزی برخوردار است که در آینده می توان با احداث آموزشکده در شهرستان های اطراف شاهد تحول و جهش در زمینه علمی و کشاورزی بود.

وی گفت:فاز دوم این دانشکده تا سال آینده به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 19:2  توسط ایلیا  | 

خبرگزاری فارس: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب از واگذاری 500 هکتار از ارضی ملی این شهرستان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طی سال‌ جاری خبر داد.

عزیز سیدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در میناب، با بیان این مطلب هدف از واگذاری این اراضی را ساماندهی و حمایت از مسکن روستائیان عنوان کرد و اظهار داشت: این اراضی ملی و در 20 روستای شهرستان قرار دارد.

وی عنوان کرد: با واگذاری این اراضی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بخش اعظمی از مشکلات روستائیان در حوزه مسکن حل می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی میناب با اشاره به ابلاغ قانون ساماندهی و حمایت از مسکن روستائیان اذعان داشت: در راستای جلوگیری از تصرف اراضی ملی، از ابتدای سال 88 تاکنون 14 هزار هکتار زمین در 95 روستا به بنیاد مسکن تحویل داده شده تا پس از طی مراحل قانونی در اختیار مردم این روستاها قرار گیرد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 19:50  توسط ایلیا  | 

میناب - خبرگزاری مهر : معاون بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان میناب بیان داشت: تامین دستگاه آرتروسکوپ در بیمارستان میناب مانع اعزام بیماران به مراکز در مانی شهرستانهای دیگر خواهد شد.

فرزاد سینا در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به جوان بودن جمعیت شهرستان میناب و حجم بالای آمار تصادفات جاده ای و آسیبهای ناشی از ورزش در صورت وجود امکانات آرتروسکوپی شهروندان مینابی از پرداخت هزینه های گزاف مالی و زمانی ناشی از مراجعه به شهرهای دیگر رهایی خواهند یافت.

وی با اشاره به اینکه امکانات آرتروسکوپی با هزینه نه چندان بالا قابل تهیه است، اظهار داشت: این دستگاه در اکثر مراکز درمانی وجود دارد و این باعث تعجب است که بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب که به عنوان بزرگترین و مجهزترین مرکز درمانی شرق هرمزگان مطرح است و روزانه مراجعات فراوانی را حتی از برخی شهرها و روستاهای استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان برای درمان وجود دارد از این امکانات برخوردار نباشد.

وی با اشاره به مکاتبات و هماهنگیهای صورت گرفته با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان و حتی مسئول اعتبارات وزارت بهداشت، اظهار امیدواری کرد با رایزنی و حمایت مسئولان شهرستانی این امر به زودی محقق شود.

سینا اظهارداشت: آرتروسکوپی یک درمان جراحی است که از دهه های پیش متداول شده و امروزه توسط متخصصین ارتوپدی در موارد مختلفی از آن استفاده می شود.

آرتروسکوپی روشی برای دیدن داخل مفصل است. Arthro   به معنای مفصل و  scopy به معنای دیدن است. در واقع یک آرتروسکوپ یک مفصل بین است. پزشک معالج با دیدن داخل مفصل می تواند بسیاری از بیماریهای آنرا تشخیص داده و می تواند اقدام به درمان جراحی بعضی از آنها از طریق آرتروسکوپ کند. در کل دنیا هر سال حدود چهار میلیون آرتروسکوپی زانو انجام می شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 19:47  توسط ایلیا  | 

در سال جاری صورت گرفت:

واگذاری 500 هکتار از ارضی ملی میناب به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

خبرگزاری فارس:رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب از واگذاری 500 هکتار از ارضی ملی این شهرستان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طی سال جاری خبر داد.

عزیز سیدی در گفت و گو با خبرنگار فارس در میناب، با بیان این مطلب هدف از واگذاری این اراضی را ساماندهی و حمایت از مسکن روستائیان عنوان کرد و افزود:این اراضی ملی و در 20 روستای شهرستان قرار دارد.

وی اظهار داشت:با واگذاری این اراضی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بخش اعظمی از مشکلات روستائیان در حوزه مسکن حل می شود.

این مسئول با اشاره به ابلاغ قانون ساماندهی و حمایت از مسکن روستائیان ادامه داد:در راستای جلوگیری از تصرف اراضی ملی، از ابتدای سال 88 تا کنون 14 هزار هکتار زمین در 95 روستا به بنیاد مسکن تحویل داده شده تا پس از طی مراحل قانونی در اختیار مردم این روستاها قرار گیرد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 13:47  توسط ایلیا  | 

32 پروژه عمرانی در بخش مرکزی میناب به بهره برداری رسید

 

ایلیا نیوز: همزمان با دهه مبارک فجر بهره‌برداری از 32 طرح عمرانی خدماتی در بخش مرکزی میناب آغاز شد.

بخشدار بخش مرکزی این شهرستان در آئین بهره برداری از این پروژه ها گفت: از مجموع پروژه های اجرایی 14 پروژه توسط دستگاه های اجرایی و 18 پروژه را دهیاری ها اجرا کرده اند.

ابوطالب فخری با بیان این که پروژه های دولتی در زمینه جهاد کشاورزی، تربیت بدنی، نوسازی مدارس، مسکن مددجویی، راه روستایی و طرح بهسازی است اظهار داشت: برای 14 پروژه اجرا شده توسط دستگاه های اجرایی 35 میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه شده است.

وی طرح های اجرا شده توسط دهیاری ها را شامل پارک و بوستان روستایی، بهسازی راه و روشنایی معابر،آرامستان و ساختمان دهیاری عنوان کرد و ابراز داشت: برای این طرح ها چهار میلیارد و 930 میلیون ریال هزینه شده است.

در آئین بهره برداری از این طرح ها که با حضور فرماندار و مدیران دستگاهای اجرایی صورت گرفت دبستان پنج کلاسه شهید کامیاب مازغ بالا با 411 متر زیربنا و 200 متر دیوار کشی با اعتبار 250 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی، دهیاری شهوار قدیم با 27 میلیون و 500 هزار تومان، راه روستایی نوبند قدیم به طول دو نیم کیلومتر با 250 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی بهره برداری شد.

بهره برداری از روشنایی محور دوراهی تیاب به طرف شمجو، افتتاح 93 واحد مسکونی مددجویی کمیته امداد منطقه دو در قالب یک طرح با اعتبار بیش از 900 میلیون تومان از دیگر برنامه های بخش مرکزی در میناب بود.

در این مراسم همچنین از رضا زرنگاری دانش آموز نخبه قرآنی تجلیل و ساختمان دهیاری نوبند جدید و با اعتبار 30 میلیون تومان، طرح بهسازی چاه اسماعیل به طول 1200 متر با یک کیلومتر تخریب و آوار برداری، دو هزارو 400 متر جدول گذاری، دو هزار و 400 متر پیاده رو، یک کیلومتر جابجایی شبکه برق و یک هزار و 400 تن آسفالت گرم با اعتبار 200 میلیون تومان از محل استانی بهره برداری به عمل آمد.

رئیس اداره راه و ترابری میناب نیز به خبرنگار فارس گفت:همزمان با سفر استاندار هرمزگان به میناب بهسازی چهار کیلومتر راه حکمی به سمت بندر تیاب با اعتبار 560 میلیون تومان کلنگ زنی می شود.

علی ذاکری افزود:راه روستایی کلو نیز از دیگر پروژه هایی است که از محل اعتبارات ملی استانی هزینه شده و در سفر استاندار به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 20:31  توسط ایلیا  | 

به مناسبت دهه فجر:

70 درصد از دام های مردم میناب واکسینه شدند

ایلیا نیوز:رئیس ادراه دامپزشکی میناب گفت:70 درصد از دام های این شهرستان در برابر تب برفکی واکسینه شدند.

محمد جواد معصومی  با بیان این که واکسناسیون تب برفکی شامل دام های واجد شرایط است افزود: این طرح به صورت رایگان انجام می شود.

وی گفت:تا 25 بهمن ماه بقیه دام های مردم نیز واکسن تب برفکی دریافت می کنند.

معصومی اظهار داشت:بیماری های آبله، تب برفکی، PPR "طاعون نشخوار کنندگان کوچک"،نیوکاسل و برنشیت در شهرستان شناسایی و مورد کنترل و درمان قرار گرفته است.

وی بیان داشت:سمپاشی دام و جایگاه نگهداری آن، خوراندن داروی ضد انگل های داخلی و خارجی، ضد عفونی کردن کانون های آلوده به بیماری و واکسناسیون حاری و تب مالت از دیگر اقدامات دامپزشکی در طول سال است.

وی افزود:کنترل و پیشگیری از بیماری های دام و طیور و آبزیان و نظارت بر بهداشت منابع غذایی وابسته به دام و طیور و آبزیان از وظایف ذاتی اداره دامپزشکی محسوب می شود.

رئیس ادراه دامپزشکی میناب عنوان کرد:شهرستان میناب از نظر دام در استان از جایگاه بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 20:29  توسط ایلیا  | 

خبرگزاری فارس:همزمان با پنجمین روز از دهه فجر بهره برداری از هشت طرح عمرانی خدماتی در بخش بندزرک میناب آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، بخشدار بخش بندزرک گفت:بهره برداری از یک واحد خانه بهداشت روستایی، چهار باب ساختمان دهیاری، دو بوستان روستایی و یک غسالخانه از مهمترین این طرح ها است.

امید ذاکری خواهان اظهار داشت:این طرح ها شامل دهیاری کلوت زهوکی با 23 میلیون تومان اعتبار، خانه بهداشت کرگان سفلی با 75 متر زیربنا و اعتبار 37 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی، دو بوستان روستایی و پارک کودک در روستاهای گورزانگ و اسلام آباد با اعتبار 30 میلیون تومان، دهیاری کولغ کاشی با 35 میلیون تومان اعتبار، دهیاری روستاهای کنار ترش و اسلام آباد که برای هر دوساختمان 60 میلیون تومان هزینه شده است.

ذاکری خواهان بیان داشت:برای این پروژه ها 195میلیون تومان هزینه شده است.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:49  توسط ایلیا  | 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب:

فلسفه وجود پیامبر اکرم(ص) الفت قلبی بین بشریت است

خبرگزاری فارس:رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب گفت:فلسفه وجود پیامبر(ص) نزدیکی قلوب با یکدیگر و الفت و انس قلبی بین بشریت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، حجت الاسلام سید مهدی هاشمی در مسجد مهاجرین انصار و در جمع مردم روستای کرگان دین اسلام را کامل ترین آسمانی دانست و افزود:خطاب دین مبین اسلام به همه بشریت است و همه نسل ها را نیز در بر می گیرد.

وی با ذکر آیه ای از قرآن کریم بیان داشت:خداوند پیامبر عظیم الشان اسلام را برای ایجاد همدلی و الفت به جامعه بشری هدیه کرد.

هاشمی افزود:پیامبر خاتم برای پیاده کردن رفتارهای زیبای اجتماعی در دنیا برانگیخته شد.

این مسئول تمام ابعاد زندگی پیامبر اسلام را برای انسان ها الگو دانست و عنوان کرد:حضرت محمد مصطفی(ص) در برنامه های اخلاقی، دفاعی و نظامی، معاشرت با مردم و رفتار سیاسی برای بشر الگوی کامل است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب ادامه داد:امام راحل با الگو گرفتن از ابعاد سیاسی و مبارزاتی زندگی پیامبر اسلام، مقابل استکبار ایستاد و طومار آن را در هم پیچید.

وی با تشریح رنج هایی که پیامبر در طول حیات مبارک خویش متحمل شد افزود:پیامبر در راه توحید، وحدت و انسجام امت و نیز در راستای یک صف و سنگر قرار دادن امت پیر شد.

وی گفت:افتخارات کشور برآمده از وحدت شیعه و سنی و نیجه الگو گیری از رسول گرامی اسلام است.

هاشمی اظهار داشت:ائمه هدی و اصحاب پیامبر(ص)همه زندگی خود را فدای وحدت جامعه کردند.

وی با بیان این که شیعه و سنی در اصول اعتقادی، فروع، اصل احترام به یکدیگر، اصل اخوت و برادری و اصل برائت از دشمن مشترک هستند ابراز داشت:وجود وحدت سبب جلوگیری از رخنه کفار در مسلمانان می شود.

هاشمی همچنین با اشاره به موج بیداری اسلامی در کشورهای منطقه گفت:حفظ وحدت و یکپارچگی سبب سرنگونی فرعون های زمان یکی پس از دیگری می شود.

امام جمعه اهل سنت کرگان نیز با اشاره به آیه ای از قرآن کریم، پیامبر را دارای اخلاقی نیکو و حسنه معرفی و افزود:رسول خدا اخلاقش نسبت به مردم پسندیده و مهربان بود.

شیخ حافظ ملاحی اظهار داشت:مردم باید از پیامبر مهر و عطوفت الگو گرفته و اعمال و سنتش را پیروی کنند.

وی ضمن اشاره به اوضاع کشورهای بحرین، لیبی، مصر و یمن گفت:حکومتی که با ظلم اداره شود پایدار نخواهد بود.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:48  توسط ایلیا  | 

خبرگزاری فارس: نوزادی با در رفتگی مادرزادی زانو در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب به دنیا آمد.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، سرپرست بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان میناب ظهر امروز با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: طی روزهای گذشته نوزادی با در رفتگی مادرزادی زانو به دنیا آمد که بلافاصله پس از زایمان، به مادر نشان داده شد و در مورد مشکل مادرزادی نوزاد، توضیحات لازم ارائه شد.

علیرضا آریاپور افزود: روز بعد از تولد، نوزاد توسط پزشک متخصص اطفال ویزیت و سپس بیمار طبق دستور متخصص اطفال به پزشک ارتوپد ارجاع شد.

وی ادامه داد: طبق معاینه و تشخیص متخصص ارتوپدی، بیمار دچار هیپراکستانسیون دو طرفه زانو (تیپ 3) که همان دررفتگی مادرزادی زانو است بوده که یک بیماری سندرومیک است و ممکن است در آینده دچار دررفتگی لگن نیز شود.

سرپرست بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب ادامه داد: بیمار در حال حاضر نیاز به پیگیری‌های مکرر درمانی دارد و بر اساس اظهار نظر متخصص معالج، این بیماری هیچگونه ارتباطی به آسیب حین زایمان و نوع زایمان ندارد و توضیحات لازم در ویزیت اولیه توسط متخصصین ارتوپدی به خانواده بیمار داده شده است.

آریان‌پور در پایان خاطرنشان کرد: این نوزاد حاصل حاملگی نخست مادر و با زایمان طبیعی به دنیا آمده است.

انتهای پیام/

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 17:38  توسط ایلیا  |